Hrvatska ide na Evro

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se šesti put uzastopno na Evropsko prvenstvo.

"Vatreni" su u posljednjem kolu grupe C na "Maksimiru" savladali selekciju Jermenije rezultatom 1:0 (1:0) i tako obezbijedili odlazak u Njemačku sljedećeg ljeta.

Mogla je Hrvatska i do prvog mjesta u grupi, ali je Turska u drugom poluvremenu izjednačila u Velsu i odnijela bod iz Kardifa rezultatom 1:1 (1:0). To znači da će Turska kao prvoplasirana ući u drugi šešir žrijeba 2. decembra u Hamburgu, a Hrvatska sa druge pozicije će u treći šešir.

U 43. minutu Borna Sosa je prelijepo centrirao, a Ante Budimir se poklonio i lako glavom zatresao mrežu. Hrvati su se time zadovoljili i pobjedom osigurali šesti u nizu prolaz na EURO.

Grčka i Francuska su igrali neriješeno 2:2, dok je Holandija savladala Gibraltar 5:0. Rumunija je bila bolja od Švajcarske 1:0, a Bjelorusija od Kosova identičnim rezultatom. Izrael je kao gost savladao Andoru 2:0.