Remi Borca i Krivaje

Rukometašice Borca remizirale su sa Krivajom rezultatom 23:23 u zaostaloj utakmici petog kola Premijer lige BiH.

Tako su ”osice” ostale jedini neporaženi tim u prvenstvu, te zauzimaju lidersku poziciju sa 11 bodova, jednim više od drugoplasiranih Gruda, branioca titule.

U našem timu, po golgeterskom učinku su prednjačile Lana Lončar i Helena Ćurić, koje su postigle po pet golova, dok je u domaćoj ekipi najistaknutija bila Amina Bukvić.

Naredno kolo, sedmo po redu, igra se 2. i 3. decembra, a Borac će u toj rundi gostovati Grudama, u još jednom velikom derbiju.

KRIVAJA – BORAC 23:23

sudije: Haris Hadžikadunić i Kemal Vidimlić, sedmerci: Krivaja 9 (7), Borac 6 (6), isključenja: Krivaja 8 minuta, Borac 14 minuta, crveni karton: Helena Ćurić (Borac, 44.29, treće isključenje).

KRIVAJA: Mahmutović, Bajrić, Bašić, Šabić, Bukvić 9, Adnana Latifović, Ćosić 2, Cerić, Karahasanović, Frkatović, Mačak 5, Mehinagić 4, Mujkić, Šehić, Adna Latifović, Bašić – Salkić 3. Trener: Adnan Bašić.

BORAC: Jurkas, Majkić, Osmanović, Andrić 2, Railić 3, Lončar 5, Letić, Bobić 4, Majkić 3, Bijelić, Vukliš, Đurašinović, Ćurić 5, Todić, Kršić, Novaković 1. Trener: Nikola Bijelić.

(borac-sport, foto: ŽRK Borac)

Krajina 32 : 31 Sloga 2013
Izviđač 26 : 27 Knežopoljka
Ilidža 32 : 22 Zrinjski
Krivaja 23 : 23 Borac
Hadžići 30 : 28 Grude