Veliki trijumf Prijedor-Spartaka

Košarkaši Širokog su na svom parketu ubjedljivo savladali Slaviju 102:71. Niti jednog momenta se pobjeda domaćih nije dovela u pitanje, brzo su otišli na dvocifrenu prednost i ona je samo rasla do kraja utakmice.

Najefikasniji u Širokom bio je Zach Nuttal sa 26 ubačenih poena, dok je Duje Brala ubacio 15. Ubjedljiva prednost već od prve četvrtine omogućila je Ivanu Veliću da isprazni klupu, pa i da da prilično veliku minutažu mlađima i odmori one najbitnije igrače. Kod Slavije, Darko Damjanović je brojao do 17 poena, Aleksandar Ilić je ubacio 13, a Dušan Elez 12.

Prijedor-Spartak je na svom terenu savladao tuzlansku Slobodu poslije produžetka 102:98. Sloboda je veći dio utakmice provela u vodstvu, imala i dvocifrenu prednost, ali kako se bližio kraj utakmice Prijedor Spartak uspjeva da prevede meč u svoju korist. Imala je Sloboda +2 nakon poena Asima Gutić sa penala na sedam sekundi do kraja, 89:87, ali je Nemanja Pečenica ostao miran na slobodnim bacanjima sekundu prije kraja i pogađa za produžetak. Tamo Prijedorčani vode od početka do kraja i dobijaju utakmicu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Stanković sa 21 poenom, a jedan manje je dao Andrej Bojanić. Kod Slobode, Ismet Sejfić je ubacio 26, uz 17 skokova.

Posušje je savladalo Proma u Donjem Vakufu 91:84. Još jednom je četvrta četvrtina koštala Proma, opet su je odigrali užasno i prosuli sve dobro što su uradili do tada u utakmici. Posušje je do pobjede vodio Rayshawn Mart Jr sa 26 poena, a Mateo Zovko je ubacio 23. Kod Proma, Kieffer Punter je ubacio 23, a Marcus M Garret je dodao 20.