Zvezda bolja od Efesa

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Efes rezultatom 97:83 u meču 11. kola Evrolige.

Evroliga, 11. kolo
Crvena zvezda – Anadolu Efes 97:83
22:21, 21:28, 29:21, 25:13
Dvorana: Beogradska Arena – gledalaca
Sudije: Karmelo Peterniko (Italija), Karlos Kortes i Alberto Baena (Španija)

Crveno beli su pred prepunom Arenom odigrali dva različita poluvremena. Prvo u kome su dozvolili raspucanom protivniku skoro 50 poena, i drugo u kome su na krilima Nedovića i Dos Santosa ali i izuzetno čvrstom odbranom došli do pobede koja je bila pod „moranje“ nakon poraza od Olimpijakosa i Armanija.

Poenterski je Zvezdu predvodio Nemanja Nedović sa 23 (3/6 za dva, 4/7 za tri), tri asistencije i dva skoka. Luka Mitrović imao 19 poena, sedam skokova i tri asistencije.

Ipak, za igrača utakmice je proglašen Jago Dos Santos koji je odigrao najbolji meče u Evroligi do sada i za 25 minuta na parketu imao 15 poena (1/1 za dva, 3/4 za tri), pet asistencija i četiri skoka za indeks korisnosti 28.

Dvocifren je kod domaćeg tima bio još samo Džoel Bolomboj sa 13 poena i pet skokova.

Kod Efesa je najbolji bio Šejn Larkin sa 21 poenom i pet asistencija. Vil Klajburn je dodao 17, Buboa 13, a novajlija Majk Daum je 10 poena na debiju u Evroligi postigao u prvom poluvremenu kada nije znao za promašaj.

Crvena zvezda Meridianbet je sada na skoru 4-7 dok Efes ima skor od pet pobeda i šest poraza.

U narednom kolu crveno beli igraju protiv Valensije u istoimenom španskom gradu.

Trener Janis Sferopulos:

”Čestitao bih svojim igračima. Ofanzivno smo igrali sjajnu utakmicu, defanzivno sjajno drugo poluvreme. Igrali smo protiv talentovanog tima, koji zna da pobedi u teškim mečevima i koji je osvajao Evroligu. Za nas je bilo važno da igramo bolju defanzivu u drugom poluvremenu. Postigli su 31 poen, a u drugoj četvrtini 28. Gotovo isto. Tako da je jasno da je razlika bila u odbrani. Veliki deo pobede su činile i izgubljene lopte kojih smo imali 11, a mnoge od njih nisu bile iznuđenje. Imali smo samo tri u drugom poluvremenu. Čestitao bih Laziću i Lazereviću na sjajnoj odbrani nad Larkinom. Ali, ne mogu da zaboravim sve moje igrače. Svi zaslužuju moje čestitke. Na kraju, ali ne najmanje značajno, zahvalio bih se navijačima koji su nas podržavali. Želimo ih uvek na našoj strani.”.

Ekipu Crvene zvezde Meridianbet već u nedelju očekuje meč 10.kola ABA lige protiv Cibone.