“Romantični” zimski osmijesi

Bojan Puzigaća, trener BSK-a FOTO: arhiva sportdc

Povratničku jesenju sezonu u prvoligaškom društvu Republike Srpske fudbaleri BSK-a završili su pobedom (3:1) protiv Borca iz Kozarske Dubice na banjalučkom Gradskom stadionu u odloženoj utakmici 16. kola. Iako su “romantičari” gubili rezultatom 0:1 posle odigranih prvih 45 minuta u nastavku su režirali preokret, stigli do pobede i novih bodove, te će zimovati na sedmom mestu u grupi timova sa po 27 osvojenih bodova.

Režiseri preokreta bili su Mihajlo Savanović, trostruki asistent i Miloš Perović, autor drugog het-trika ove jeseni i najbolji strelac prvoligaškog karavana sa 14 postignutih pogodaka. Bukvalno, u tandemu su srušili Dubičane koji su u nastavku utakmice neshvatljivo fizički pali. Tako su Banjalučani sa “romantičnim” zimskim osmesima završili polusezonu.
-Apsolutno smo zaslužili ovu pobedu kojom smo na najlepši način otišli na prvenstvenu zimsku pauzu. U prvom poluvremenu smo imali tri ili četiri situacije da postignemo gol, ali nismo uspeli jer smo bili dekocentrisani u završnicama akcija, čak i brzopleti i kako to u fudbalu biva, kada ne iskoristiš šanse budeš kažnjen. Borac je postigao pogodak i dobio prvi deo igre minimalnim rezultatom – istakao je Bojan Puzigaća, šef stručnog štaba BSK-a za Sportski žurnal.
Međutim, u nastavku totalno druga slika na terenu, “romantičari” su bili razgoropađeni, napravili preokret i pobedili.
-Na pauzi između dva poluvremena imali smo razgovor u pričali o tome kako da se vratimo u utakmicu i okrenemo rezultat u našu korist. Izvršili smo i neke izmene koje su donele ono što smo želeli i pozitivan rezultat za nas. Pored tri postignuta pogotka imali smo još nekoliko prilika da trijumfujemo i ubedljivije, ali smo opet ispoljili problem realizacije. Možemo u globalu da budemo zadovoljni igrom i rezultatom. Pohvalio bih momke za sjajnu reakciju u drugom poluvremenu i na izdanju koje su prikazali, te pokazali da kao ekipa imamo karakter – rekao je na kraju Bojan Puzigaća, strateg “romantičara” za Žurnal.