Slavija konačno zaigrala košarku i ubjedljivo slavila protiv Posušja

Košarkaši Slavije iz Istočnog Sarajeva su u 10. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine savladali Posušje na svom parketu 86:65. Konačno je Slavija zaigrala onako kako se od nje očekuje  i sigurnom igrom je stigla do trećeg trijumfa u sezoni.

Nije izgledalo loše u prvoj četvrtini po Sokolove. Osim nekoliko rupa u odbrani i neizgrađenih napada djelovalo je to sasvim korektno, drugačije nego se u ovih deset kola od Sokolova naviklo. Poslije rezultatskog egala u prvih pet minuta i uglavnom vođstva gostiju, koji su nastupili bez Krsta Bjelice i Kvintona Greja koji se nije skidao. Sa druge strane, nije bilo Henrija Tenkslija zbog povrede i on je i zprvog reda tribine bodrio svoje saigrače, dok je Darko Damjanović bio rovit, pa mu je i minutaža značajno smanjena.

Debitant u dresu Sokolova, koji je tokom sedmice stigao u Istočno Sarajevo i odradio tek par treninga sa ekipom načinje goste „mekom“ trojkom, a na to se naslanjaju poeni Aleksandra Ilića i trojka Dušana Eleza, pa Slavija serijom 8:0 odlazi na 20:12, što tjera Danijela Reza na prvi timeout na utakmici. On djelimično daje rezultat, Slavija u minut i po do kraja četvrtine ostaje bez poena, oni daju tri, te se na prvu obaveznu pauzu odlazi sa 20:15.

U 2/4 jedna ravnopravna utakmica. Slavija na momente izgleda jako dobro, ali preko „magičnih“ +8 nikako nije mogla. Dolazila bi do te razlike, Posušje bi se vraćalo u igru, pa se tako i završila četvrtina. Imalo je Posušje napad za vođstvo, ali nisu pogodili, pa je Slavija na poluvrijeme ponijela +1, 42:41.

Slavija u trećoj dionici zateže odbranu, spušta Posušje na svega šest poena za čitavu četvrtinu, od čega je pet ubacio Mart, ali sve do samog finiša ni oni sami nisu uspjeli da materijalizuju dobru odbranu sa većom razlikom od do tada maksimalnih osam poena. Ali, trojka Aleksandra Ilića probija tu barijeru, vodi Slaviju na +11, a na to se naslanjaju poeni  Baha iz ofanzivnog skoka i još dva penala Dušana Eleza i Slavija pred posljednjih deset minuta ima +15, 62:47.

I četvrta četvrtina počinje onako kako Sokolovi žele, Aleksandar Ilić pogađa svoju četvrtu trojku večeras iz sedam pokušaja i vodi Sokolove na +18, 65:47. Funkcionisale su stvari u igri Slavije, a manji problem je bilo samo to što su iz tri mala faulova goste slali na liniju penala, ali Posušje to nije iskoristilo, tek 3/6 i Slavija poslije poena Njegovanovića odlazi na +20, 70:50.

Visokih 18 razlike u završnici utakmice Aleksandar Vržina je iskoristio da isprazni i klupu, pa su šansu dobili mladi Luka Sikiraš, Matija Obrenović i Stefan Pejičić, koji ne dobijaju previše minuta za igru, te je Slavija utakmicu završila sa petorkom u kojoj su Dušan Elez i Kristijan Krunić bili dvojica najstarijih na terenu.  Uspješno su priveli utakmicu kraju, odigrali dobru odbranu i nagradili se trojkom Eleza i poenima Obrenovića za konačnih +21.

Najefikasniji u ekipi Slavije bili su Diante Bah i Aleksandar Ilić sa po 16 poena, dok je kod gostiju Rejšon Mart Džunior ubacio 22.

SLAVIJA – POSUŠJE 86:65 (20:15, 22:25, 20:6, 24:18).