Slavija ubjedljivo poražena od Bosne: Studenti i drugi put u sezoni bolji od Sokolova

Košarkaši Bosne Meridianbet ubjedljivo su savladali Slaviju iz Istočnog Sarajeva u utakmici 12. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Slavija je još jednom odigrala slab meč, pa se u igri držala tek poluvrijeme. Iako je Bosna otišla sredinom druge četvrtine na dvocifrenu razliku, na leđima kvalitetne ofanzivne role Darka Damjanovića Slavija vraća na jednocifren zaostatak i na odmor se ide sa +8 Studenata, 44:36.

Damjanović poenima spušta i na šest poena zaostatka na startu treće dionice, 47:41, ali je to bila i posljednja faza utakmica kada su gosti mogli da se ponadaju nečemu. Bosna odbija nalet, vraća na dvocifrenu razliku, a onda je samo podiže do maksimalnih 29 razlike, kada poslije neportske Lazara Trunića Bosna dolazi do četiri laka poena. Na kraju, Njegovanović sa penala, tek spušta na 27 razlike i novi ubjedljiv poraz Sokolova.

Ovo je šesti poraz na gostovanjima Slavije ove sezone i ako se izuzme utakmica u Prijedoru niti u jednoj od tih utakmica nisu bili ni blizu da se ponadaju bilo kakvom povoljnom rezultatu. Sada su na omjeru 3-9 i mnogo razloga za brigu. Sa druge strane tim Ace Damjanovića je dobio i devetu utakmicu sezone, svih šest kod kuće, za omjer 9-3.

BOSNA - SLAVIJA 94:67 (24:17, 20:19, 29:20, 21:11)