Zvezda slavila u Milanu

Košarkaši Crvene zvezde su ubedljivo savladali Armani u “Forumu”, rezultatom 76:62, u okviru 21. kola Evrolige.

Crveno beli su odigrali odličnu utakmicu gde su izvanrednom igrom na obe strane terena došli do ubedljive prednosti 47-31, a potom u drugom poluvremenu uz manje uspone i padove, sa skraćenom rotacijom zbog povreda Nedovića, Tobija i Mitrovića priveli meč kraju i upisali pobedu.

Crveno-beli su sada na 9 pobeda i 12 poraza, a isti skor ima i milanska ekipa.

Najefikasniji u obedi Crvene zvezde bio je sve bolji Rokas Gedraitis, koji je upisao 22 poena uz šest skokova i dve ukradene lopte, pratio ga je Džoel Bolomboj sa 14 poena i šest skokova, dok je Miloš Teodosić završio meč sa devet poena, dva skoka i pet asistencija. Važnu ulogu u finišu meča imao je i Adam Hanga.

Na drugoj strani Đordano Bortolani je bio bolji od ostalih sa 14 poena, a dvocifren je bio još Aleks Pojtres sa 12 poena. Bivši igrač crveno-belih Šabaz Nejpir je završio meč sa šest poena (2/10 iz igre.

Crveno beli su u punom Mediolanom Forumu pobedom dali sebi šansu gledajući raspored u narednom periodu da se bore za bolji plasman jer nakon serije vrlo teških gostujućih utakmica, sada sledi veliki broj utakmica koje će naš tim igrati u Beogradu (izuzev gostovanja u Berlinu).

Narednu utakmicu crveno beli igraju u nedelju protiv Borca, a zatim u četvrtak protiv Baskonije.

Trener Janis Sferopulos: “Čestitam igračima za partiju, reakciju posle Asvela. Uradili smo sve što nismo u prethodnoj utakmici. Igrali smo vrlo dobro defanzivno, možda defanzivno najbolja utakmica do sada. Dezorganizovali smo napad Milana, dozvolili im samo 62 poena, imali su samo 14 asistencija. Iz odbrane smo kontrolisali duel. Očigledno je prvo poluvreme bilo dobro, Milano je reagovao i važnoj e bilo što nismo paničili, kontrolisali smo utakmicu posle prvih pet minuta drugog poluvremena. U četvrtoj četvrtini igrali smo pametno i u napadu i u odbrani i 100 odsto smo zaslužili pobedu. Završili smo duplo kolo, imali vrlo težak raspored, pet utakmica u 10 dana, u pet različitih država. Nije bilo lako. Uradili smo dobar posao, uzimajući u obzir ove dve duple nedelje u Evroligi. Nemanja Nedović i Majk Tobi su imali probleme sa mišićem i videćemo šta je sa njima čim se vratimo u Srbiju.” Rekao je Sferopulos.

Crveno beli se u petak vraćaju za Beograd.