Čudesni preokret Partizana

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Makabija iz Tel Aviva 88:79 u okviru 21. kola Evrolige.

Hrabrom igrom košarkaši Partizana nadoknadili su 24 poena zaostatka i potom trijumfovali nad Makabijem.

Junaci utakmice crno-belih bili su Džejms Naneli sa 20 i Pi Džej Doužer sa 23 poena.

Naneli je bio ključni igrač za preokret Partizana, dok je Doužer bio najraspoloženiji na početku utakmice i rezultatski je održavao svoj tim u igri.

Partizan je meč započeo veoma loše, primio je 16 poena, a u uvodnim minutima meča nije postigao nijedan poen. Bruno Kaboklo je trojkom iz desetog napada crno-belih doneo prve poene.

Igrači Makabija su na početku utakmice bili šuterski raspoloženi, dok domaćin na utakmici organizaciono nije bio na prepoznatljivom nivotu.

Najveća razlika na utakmici je bila 24 poena u korist Makabija u dva navrata, pri rezultatu 37:13 i 39:15.

Treća četvrtina donela je Partizanu veliki preokret, a pomenuti Naneli je u jednom trenutku na kontu imao trećinu poena Partizana, čak 20, od ukupnih 60 crno-belih u finišu pretposlednje četvrtine.

Naneli je na početku poslednje četvrtine dobio isključenje, zbog druge nesportske greške. Po završetku duela se vratio na parket, a publika je skandirala njegovo ime.