Igman bio najbliže prvoj pobjedi u sezoni, ali doživio novi poraz

Košarkašice Igmana iz Istočnog Sarajeva doživjele su poraz na gostovanju kod Plej ofa u Sarajevu 72:69 u utakmici 11. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Plej of je vodio veći tok utakmice, Igman je samo imao minimalno vođstvo u prvoj četvrtini, a Sarajke su se pele i do +13 u drugoj dionici. Na kraju, požrtvovanom igrom Igman se vraća, a nakon poena Ester Kofler prilaze i na samo -1, 68:67, no u završnici se ne snalaze najbolje, u posljednje tri minute postižu samo dva poena i Plej of nekako uspjeva da privede utakmicu kraju.

Igman je tako doživio i 11. poraz u sezoni, i dalje su bez pobjede, a priliku će morati potražiti na drugom mjestu, možda već u Banjaluci u narednom kolu kada gostuju kod Mladog Krajišnika, koji ih je dobio na otvaranju sezone u Istočnom Sarajevu.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Azra Nikšić sa 19 poena, dok je kod Igmana toliko ubacila Nejira Milavica

ŽKK PLEJ OF - OKK IGMAN 72:69 (18:16, 24:18, 20:17, 10:18)