Baskonija slavila u Beogradu

Crvena zvezda - Baskonija

Košarkaši Crvene zvezde u 22. kolu Evrolige poraženi su od Baskonije rezultatom 91:90.

U krcatoj „Areni“ crveno beli su bez Teodosića, Nedovića i Topića odigrali čvrstu utakmicu, vodili na poluvremenu 52:43,  ali su lošom trećom deonicom (10:26) dali mogućnost gostima predvođeni fantastičnim Hauardom (32 poena) da se vrate, povedu 11 razlike…

Ipak, korak po korak sa skraćenom rotacijom crveno beli su se vraćali, ali nisu imali snage za konačan preokret posebno nakon neopreznosti ispod svog koša i promašenog penala igrača Baskonije…

U našem timu Jago Dos Santos je ubacio 26 poena, Rokas Giedraitis je imao 13 poena, dok je Džavonte Smart na svom debiju u dresu Crvene zvezde imao 11 poena.

Vanja Marinković je u pobedničkom timu imao 18 poena, dok je dabl.dabl učinak imao Čime Moneke sa 13 poena i 12 skokova.

Crveno beli su trenutno na skoru 9-13, a naredni meč igraju sledećeg četvrtka u Berlinu protiv Albe.

Trener Janis Sferopulos:

Što se tiče utakmice, hteli smo da se borimo do kraja, da pobedimo kvalitetan tim. Mislim da smo počeli veoma dobro u napadu, ali defanzivno smo imali problem. Uhvatili su sedam ofanzivnih skokova u prvom delu, pričali smo u poluvremenu da moramo bolje u tom segmentu, jer im ti skokovi daju više šuteva za tri poena. Nažalost, nismo to kontrolisali večeras, dobijali su dosta lakih poena, treća četvrtina je naravno bila veoma loša, u napadu pogotovo, a to nismo nadoknadili u odbrani. Poveli su dvocifrenom razlikom, ali polako smo to smanjili, vratili se, mali detalji su opet odlučili jedan skok, jedan promašaj, jedan neiskorišćeni zicer” rekao je trener crveno belih.

Naredni meč ekipa Crvene zvezde igra u okviru 17.kola ABA lige protiv FMP-a u nedelju u Areni.