XS
SM
MD
LG

 Derbi u Palama, komšijski u Gradiški, začelja u Istočnom Sarajevu

U odbojkaškom prvenstvu Republike Srpske u konkurenciji seniorki na rasporedu su mečevi 14. kola, a očekuju se zanimljivi susreti.

Kolo će obilježiti derbi mečevi, trećeplasirane Jahorine i četvrtog Radnika, komšijski Gradiške i lidera iz Banja Luke kao i derbi začelja Slavije i Drine iz Zvornika.

Velika, teška i neizvjesna borba za svaki poen očekuje se i u ostalim susretima. Petoplasirani Velež u nadmetanju sa drugim Liberom traži priliku da prekine seriju od tri poraza zaredom dok "Semberke" ciljaju jedanaestu prvenstvenu pobjedu. Maglić u duelu sa "Zvijezdašicama" nišani osmi trijumf, a Obudovljanke četvrti zaredom, a biće zanimljivo i u Bratuncu.

Bratunac je u zoni ispadanja i svaki bod im je veliki u borbi za opstaanak te domaće odbojkašice najavljuje bespoštednu borbu i htijenje u susretu sa sastavom Leotara te je pred ljubiteljima sporta zanimljiv odbojkaški vikend.

Utakmice u Gradiški, Palama, Bratuncu, Foči i u Istočnom Sarajevu na rasporedu su u subotu, dok je u nedelju na progamu meč u Nevesinju.

OS REPUBLIKE SRPSKE
XIV KOLO PRVA LIGA ŽENE
SLUŽBENA LICA

SUBOTA 17. FEBRUAR
ŽOK "Gradiška" - ŽOK "Borac" 16.30
Delegat-kontrolor: Turanjanin Jovica / Banja Luka
Prvi sudija: Bencun Srđan / Modriča
Drugi sudija: Avramović Zoran / Brčko

ŽOK "Jahorina" - ŽOK "Radnik" 18.00
Delegat-kontrolor: Kebara Dejan / Foča
Prvi sudija: Mrda Anđela I.N. Sarajevo
Drugi sudija: Kuzmanović R. Jelena

ŽOK "Bratunac" - ŽOK "Leotar" 17.00
Delegat-kontrolor: Drobnjak Veselin / Modriča
Prvi sudija: Furtula Srđan / Pale
Drugi sudija: Vuković Anja / Modriča

OK "Maglić" - ŽOK "Crvena Zvijezda" 16.00
Delegat-kontrolor: Antunović Slobodan / Gacko
Prvi sudija: Duvnjak Gorica / Pale
Drugi sudija: Stanišić Jovana / I.N.Sarajevo

OK "Slavija" - OK "Drina" 16.00
Dlegat-kontrolor: Vasiljević Ana / Pale
Prvi sudija: Pavlović Nebojša / Foča
Drugi sudija: Ćuzulan Jovana / Rogatica

NEDELjA 18. FEBRUAR
OK "Velež" - OK "Libero" 18.00
Delegat-kontrolor: Baralić Srđan / Pale
Kapor Vera / Trebinje
Janjić Milan / Rudo


Gradiška : Crvena zvijezda
ŽOK Leotar : Drina
Libero : Slavija
Radnik : Maglić
Borac : Bratunac
Jahorina : Velež
Konačna tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Borac 21 20 1 60
2 Jahorina 21 17 4 51
3 Velež 21 15 6 42
4 Libero 21 14 7 43
5 Radnik 21 14 7 39
6 Maglić 21 11 10 34
7 ŽOK Leotar 21 11 10 32
8 Gradiška 21 8 13 23
9 Crvena zvijezda 21 6 15 22
10 Drina 21 6 15 19
11 Bratunac 21 4 17 13
12 Slavija 21 0 21 0