OFK Lauš poslije više od 20 godina opet drugoligaš Republike Srpske

Ekipa OFK Lauša, novi drugoligaš FOTO: OFK Lauš

Poslije više od 20 godina fudbaleri OFK Lauša iz banjaluke vratili su se u Drugu ligu Republike Srpske, grupa zapad. Tim trenera Igora šešića u posljednjem 26. kolu Regionalne lige grupa zapad sa 3:0 je kao domaćin pobijedila Gradskog rivala Budućnost iz Srpskog Milanovca i prvi prošao kroz cilj za korak ispred Sloge DIPO iz Gornjih Podgradaca.

Pred hiljadu ljubitelja fudbala dvostruki strijelac bio je David Galić u 7. i 57. minutu, a tačku na utakmicu i plasman u viši rang takmičenja stavio je Radenko Žutić u 89. minutu. U 43. minutu domaćin je promašio penal, neprecizan sa 11 metara bio je Boško Papić.

Nakon završetka susreta nastalo je opšte slavlje i fešta u banjalučkom naselju Lauš.

OFK Lauš – Budućnost      3:0 (1:0)

Stadion: OFK Lauša u Banjaluci. Gledalaca: 1.000. Sudija: Dejan Kičić (Čelinac). Strijelci: 1:0 Galić (7), 2:0 Galić (57), 3:0 Žutić (89). Žuti kartoni: Lakić (OFK Lauš), Milinković, Ljuboja (Budućnost).

OFK LAUŠ: Ratković (od 46. Šmanja), Jeličić, Papić, Galić (od 69. Žutić), Savić (od 58. Cunjak), Prtija (od 84. Janjetović), Jovanić (od 84. Kremenović), Mizdrak, Mušić, Lakić, Stojičić.

BUDUĆNOST: Dulić (od 69. Uletilović), Đurić, Milinković, Ljuboja, Nišević, Perić (od 69. Verčević), Zdjelar, Đuričić (od 69. Novak), Poparić (od 58. Bosančić), Tepić, Trkulja (od 81. Simikić).

13 Skojevki 4 : 1 Plamen
Sloga DIPO 3 : 1 Polet Krajišnik
Bratstvo (Kozinci) 4 : 0 Kozara
Lauš 3 : 0 Budućnost
Lijevče 3 : 0 Krajina
Mladost 7 : 0 Karanovac
Bratstvo (Kozarac) 6 : 2 Sloga