Pioniri Slavije ubjedljivi protiv Leotara za plasman u završnicu

Pioniri Slavije iz Istočnog Sarajeva najbolja su ekipa južnog kraja Republike Srpske.

U doigravanju za apsolutnog prvaka grupe "jug", Slavija je sa ubjedljivih 6:2 savladala trebinjskog Leotara, do ove utakmice neporaženu u sezoni.

Tim Milana Miovčića je odlično otvorio meč i golovima Filipa Džina su u 14. minuti imali 2:0. David ;ijović je povežao na 3:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Ivan Gogić na startu drugog poluvremena pogađa dva puta za ubjedljivih 5:0, prije nego Trebinjci uspjevaju na kratko da smanje preko Aleksandra Polića. Vladan Đerić je vratio Slaviji pet golova viška u 63. minuti, a poraz gostiju samo je ublažio Damjan Berak u 68. minuti.

Slavija u polufinalu prvenstva Republike Srpske igra protiv zvorničke Drine 19. juna, a tri dana kasnije je finale.

SLAVIJA - LEOTAR 6:2 (3:0)
Gradski stadion u Foči
Gledalaca: 50
Sudija: Kristijan Gagović (Foča)
Strijelci: 1:0 Džino 10, 2:0 Džino 14, 3:0 Mijović 22, 4:0 Gogić 47, 5:0 Gogić 54, 5:1 Polić 61, 6:1 Đerić 63, 6:2 Berak 68
Žuti kartoni:  Avram, T.Žiga (Slavija), Berak (Leotar)

SLAVIJA: Trifković, Đerić (Od 64. A. Žiga), ;Mijović (od 64. Čelik), Lackanović (od 41. Golub), Topalović, Koronja, Gogić (od 64. Pandurević), Džino, Krstić, T. Žiga, Avram (od 54. Kovač)

LEOTAR: Glogovac, Tomašević, Barzut, Vujičić (od 48. Babić), Šišić (od 36. Bulut), Berak, Dursun, Polić, Krunić, Ćurić, Janković