Počeo Memorijalni turnir "Boško Vujadin": Derbi večeri pripao Kafe Vijasli, pobjeda Kasindola

Kafe Vijasla

Tradicionalni Memorijalni turnir, 23. po redu, „Boško Vujadin“, počeo je večeras u Kasindolu utakmicama prvog kola u grupama A i B.

Ovogodišnji Memorijal otvorila je utakmica prošlogodišnjeg finaliste, tada samo pod drugim imenom, Auto Salon SKS, te KMF Željeznica, a slavio je Auto salon SKS 3:2.

Strijelac prvog gola ove godine bio je Nikola Sorak, koji u 13. minuti pogađa za 1:0, a odmah potom i Ljubo Dilberović pogađa za 2:0. Veljo je smanjio na 2:1 i sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. Na početku drugog poluvremena, Ognjen Milinković donosi nova dva gola prednosti svojoj ekipi. Boro Mišović je imao priliku sa penala da vrati na 3:2, ali mu Miljan Dragičević brani udarac, pa je sve što su momci iz Trnova uradili bio još pogodak Stojana Tepavčevića u posljednjim trenucima meča.

U drugoj utakmici večeri sastali su se Kafe Domino Pale i Studenti, a Paljani slave pobjedu 5:2. Dragan Lončarević je doveo Paljane u vođstvo, uzvraća Novak Šešlija golom za izjednačenje i to je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavu susreta, Miloš Galinac, Ognjen Radović i Aleksa Tešanović vode Paljane na 4.1, prije nego Saša Zeljić smanjuje na 4:2 u 38. minuti. Do kraja, vidjeli smo još samo gol Petra Živkovića za konačnih 5:2.

Derbi večeri, pa možda i kompletne grupne faze, barem prema imenima u ekipama, odigrali su Auto servis Minić i Kafe Vijasla. Iako su i jedni i drugi bili nekompletni, sa po samo dvije izmjene viđen je očekivano tvrd futsal, a pobjednik je riješen u samom finišu. U 38. minuti Dragan Ikonić je na pravom mjestu, namirisao je gdje će doći lopta nakon što Miloš Baričanin interveniše i na prazan gol pogađa za 1:0. Bacio je Auto-servis Minić sve karte u napad, ali do kraja samo jedna majstorija Bjeloša preko čitavog terena za 2:0.

Kasindo je u posljednjoj utakmici večeri savladao Ekonomik M 4:2. Mlada ekipa Ekonomik M golom Filipa Buljevića dolazi u vođstvo 1:0, ali Vladimir Erić odmah vraća stvari na početak. Andrej Rakanović do poluvremena okreće rezultat i donosi prednost Kasindolu 2:1.  Samo što je počelo drugo poluvrijeme Srđan Milošević pogađa za 3:1. Ipak, Mladen Drakul ne da da se Kasindo odvoji, pogađa za 3:2, prije nego Bogdan Pandžić pogađa za konačnih 4:2 u 33. minuti utakmice.

AUTO SALON SKS – KMF ŽELJEZNICA 3:2 (2:1)
Teren OŠ „Jovan Dučić“, Kasindo
Gledalaca: 200
Sudije: Slađan Došlo i Nikola Tešanović (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Sorak 13, 2:0 Dilberović 15, 2:1 Veljo 17, 3:1 Milinković 23, 3:2 Tepavčević 40
Žuti kartoni: -

AUTO SALON SKS: Miljan Dragičević, Ognjen Milinković, Nikola Sorak, Dražen Maunaga, Radivoje Maunaga, Ljubo Dilberović, Aleksandar Gunjak, Miroslav Damjanović, Dejan Prorok

KMF ŽELJEZNICA: Jovan Zimonjić, Danilo Veljo, Vladan Golijanin, Stojan Tepavčević, Željko Vasović, Ognjen Bratić, Boro Mišović, Grigorije Crnjak

KAFE DOMINO – STUDENTI 5:2 (2:1)
Gledalaca: 300
Strijelci: 1:0 Lončarević 10, 1:1 Šešlija 16, 2:1 Galinac 25, 3:1 Radović 31, 4:1 Tešanović 35, 4:2 Zeljić 38, 5:2 Živković 39

KAFE DOMINO: Đorđe Stupar, Petar Živković, Ognjen Radović, Aleksa Tešanović, Dragan Lončarević, Miloš Galinac

STUDENTI: Aleksa Kalajdžić, Boško Marković, Marko Kilibarda, Stefan Živković, Marijan Topalović, Dalibor Topalović, Marko Romović, Saša ZEljić, Novak Šešlija

AUTO SERVIS MINIĆ – KAFE VIJASLA 0:2 (0:0)
Strijelci: 0:1 Ikonić 38, 0:2 Bjeloš 40

AUTO SERVIS MINIĆ: Miloš Baričanin, Vladan Minić, Vučina Šćepanović, Slobodan Elez, Vedran Radojević, Mladen Perović, Igor Đorda, Stefan Jokić, Danel Blažić

KAFE VIJASLA: Zoran Pavlović, Mladen Droca, Đorđe Trifković, Stefan Arbinja, Nikola Bjeloš, Dragan Ikonić, Danijel Erić, Nemanja Kovačević, Stefan Simanić, Marko Marković

EKONOMIK M – KASINDO 2:4 (1:2)
Sudije: Slađan Došlo i Nikola Tešanović
Strijelci: 1:0 Buljević 4, 1:1 Erić 7, 1:2 Rakanović 17, 1:3 Milošević 24, 2:3 Drakul 28, 2:4 Pandžić 33
Žuti kartoni:

EKONOMIK M: Pavle Crnogorac, Mladen Drakul, Petar Ranitović, Luka Vujadin, Filip Buljević, Nikola Kujača, Vasilije Elez, Nikola Marčetić

KASINDO: Dejan Sparavalo, Nemanja Vujadin, Boško Vujadin, Vladimir Erić, Zoran Kokot, Srđan Milošević, Bogdan PAndžić, Andrej Rakanović, Nemanja Pušara, Miroslav Bjelica, Miroslav Varagić