Nemci demontirali Škote

Skrinšot

Sjajno otvaranje Evra od strane domaćina ove smotre- Lako su oni porazili tim Škotske sa 5:1,a mogla je pobeda biti i mnogo ubedljivija.

Domaća selekcija je već u 19. minuti imala prednost od 2:0. Prvo je u 10. minuti akciju poveo Toni Kros, pa je Kimih odlično proigrao Florijana Virca i bilo je to 1:0.

Samo devet minuta nakon toga Kai Haverec je proigrao Džamala Musijala koji je povisio na 2:0.

Igrala se 25. minuta kada je oboren Mussijal. Sudija je pokazao na belu tačku, ali je VAR tu odluku ju anulirao. Prekršaj je bio van 16 metara.

Ipak Nemci do trećeg gola dolaze sa bele tačke. Prekršaj je u 44. minuti načinjen nad Gundoganom, a pogodio je Haverc. Zbog tog prekršaja isključen je defanzivac Škotske Рајан Портеус.

U nastavku smo gledali i dalje napade Nemaca i nemoć Škota.

Do četvrtog gola domaćin je došao u 68. minuti. Filkrug je matirao golmana Škotske, a na Alijans Areni su se čule gajde. Škoti ne prestaju sa podrškom svom timu.

Oni su uspeli doći i do počasnog gola,a sopstvenu mrežu pogodio je Ridiger.

I kada se očekivao kraj susreta, Emre Džan je iskoristio nepažnju golmana Škotske i poslao loptu u njegovu mrežu.

Nemačka 5 : 1 Škotska
Mađarska 1 : 3 Švajcarska