Sofija Pajić bronzana na BRIKS igrama

Džudistkinja Sofija Pajić osvojila je bronzanu medalju na BRIKS igrama u kategoriji do 78 kilograma.

Danas je u Kazanju počelo takmičenje džudista, a do medalje za Republiku Srpsku je stigla džudistkinja iz Banjaluke.

Sofija Pajić je na putu do medalje poražena od Darije Kantsavaje iz Bjelorusije, a u repesažu je savladala Narmin Amirli iz Azerbejdžana.

U kategoriji do 70 kilograma Jelena Bjelica je zauzela peto mjesto. Andrej Zurovac je u kategoriji do 66 kilograma poražen od Kursandkula Kuganova iz Tadžikistana.

Darija Danilović je u kategoriji do 63 kilograma doživjela poraz od Jane Makretskaje iz Bjelorusije, da bi onda u repesažu izgubila i od Azerbejdžanke Lejle Husejnove.

Lana Bjelica u kategoriji preko 78 kilograma radi meč za bronzu protiv Futima Kuramboeve iz Uzbekistana.