Slavija u finišu ispustila pobjedu

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva remizirali su sa juniorima Sarajeva 2:2 u drugoj kontrolnoj utakmici na pripremama.

Vodila je Slavija 2:0 do pred sami kraj utakmice, ali je pala tada, primila prvi gol poslije lijepe akcije gostiju, a drugi nakon katastrofalne greške u odbrani.

Juniori Sarajeva bolje otvaraju meč, ali je vrlo dobar na golu Slavije Amar Sirćo koji čuva svoj gol. Na drugoj strani Petar Dabić uzvraća, šutira preko gola. Dobru šansu ima i Miljan Govedarica, snažno šutira, ali istakao se golman Mehić.

Slavija do vodećeg gola dolazi u 31. minuti utakmice. Odličnu loptu od Govedarice je dobio fudbaler sa probe Džon Angulo i jako lijepo pogodio za 1:0.

Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao, pa se po jako teškom vremenu za igru i temperaturi višoj od 35 stepeni, iako je već bilo blizu 20 sati otišlo na odmor.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Slavija dolazi do 2:0. Sjajna lopta u prostor, a Arbinja iz prvog kontakta sa loptom, samo što je ušao u igru efektno "bocka" golmana Petrovića za 2:0.

Umirila se utakmica nakon toga, Slavija je dobro stajala nazad, izvršene su i brojne izmjene, Milan Muminović je uveo devet novih igrača, a Dženan Hošić svih 11, tako da je i ritam opao. Tek u finišu imamo nova uzbuđenja. Bezdrob, koji je ušao naknadno u igru kod Bordo tima, prvo pogađa za 2:1 nakon jako lijepe akcije, a onda greška Cicovića, predaje loptu u noge gostima, Bezdrob pogađa stativu, a Račić natrčava na odbijenu loptu i šalje je u mrežu za 2:2.

Budi se Slavija iz letargije nakon dva brzo primljena gola, pokušava da zaprijeti golu Lulića, ali je prvo Arbinja izblokiran u odsutnom momentu, a onda i Vukmanović bira slabije rješenje, šutira iskosa u dobro postavljenog Lulića koji brani njegov udarac. Bila je to i posljednja šansa na utakmici, pa je Slavija još jednom remizirala protiv juniora Sarajeva i drugi put remizirala u ovom pripremnom periodu.

SLAVIJA  - SARAJEVO JUNIORI  2:2 (1:0)