Prekid u Elbasanu zbog: „Ubij zakolji da Srbin ne postoji...“

Navijači Egnatije pozivali na ubistva Srba FOTO: FK Borac/N. Kulaga

Ružne i nefudbalske scene na stadionu „Elbasan arena“ na kojoj navijači Egnatije skandiraju: „Ubij Srbina“, „Ubij zakolji da Srbin ne postoji“, "UČK, UČK" i "Adam Jašari..." što je izazvalo reakciju fudbalera i stručnog štaba banjalučkog Borca koji su zaustavili igru i prekinuli utakmicu u 12. minutu na nekoliko minuta dok se situacija i skandiranje nisu smirili.

Revanš utakmica prvog kola kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona je počela pod velikim nacionalnim nabojem što su u albanskom šampionu i najavili nakon susreta u Banjaluci kada su Albanci prekinuli meč poslije skandiranja „Kosovo – Srbija“.

Egnatija je povela 1:0 golom Ibrahimoglua u 16. minutu poslije asistencije Fanđaja, a izjednačio je Jovo Lukić u 28. minutu. Inače u prva 22 minuta pokazana su tri žžuta kartona, kod domaćina Džemailiju, a kod gostiju Hrelji i Vranješu.

Borac trenutno drži banjalučku prednost od jednog gola.