Ilićkoj pripao drugoligaški obračun u pretkolu Kupa Republike Srpske

Foto/ Arhiva FK Ilićka 01

Fudbaleri Ilićke 01 su u okršaju drugoligaša Republike Srpske savladali Vlasenicu 3:2 u pretkolu Kupa Republike Srpske.

Vrlo zanimljiva je bila utakmica u Brčkom, dosta preokreta, pet golova, ali i dva crvena kartona.

Krenulo je pogotkom Miloša Krsmanovića u 26. minuti, ali šest minuta kasnije već je 1:1, strijelac Nebojša Kovačević.

U 44. minuti domaćin ostaje sa igračem manje zbog grubog prekršaja Milenka Bojića na Luki Gadžunoviću, a onda u 57. minuti Vanja Zekić igra rukom, a sudija Bojan Mitrović mu pokazuje drugi žuti karton, pa se nastavlja 10 na 10.

Samo dvije minute kasnije potpuni preokret Vlasenice, strijelac Danijel Matić. Uzvraća na drugoj strani golom kapiten Goran Stankić, da bi Miloš Krsmanović drugim golom u 86. minuti postavio konačnih 2:1.

ILIĆKA 01 - VLASENICA 3:2 (1:1)
Stadion Ilićke u Brčkom
Gledalaca: 90
Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina)
Strijelci: 1:0 Krsmanović 26, 1:1 Kovačević 32, 1:2 Matić 59, 2:2 Stankić 74, 3:2 Krsmanović 86
Žuti kartoni: Trujić (Ilićka); Fehratović, Gadžunović (Vlasenica)
Crveni kartoni: Milenko Bojić (Ilićka) 44, Vanja Zekić 57 (Vlasenica)

ILIĆKA 01: Jeftić, Čelik (od 65. Zimonjić), Petrović (od 75. Blagojević), Stankić, Čimić, Krsmanović, Trujić, Krstić (od 65. Dragić), Trivunović, G. Antunović, Bojić

VLASENICA: Filipić, Janjušević, M.Kovačević, Ćirković, Gadžunović, Matić, Zekić, N.Kovačević, Fehratović, Pejanović (od 80. Janjić), Bobar (od 69. Krsmanović)