Bodovi Veležu u Višegradu, Ranitović “tukao” Telebaka i pocrvenio

U posljednjoj utakmici 3. kola Prve lige Republike Srpske nevesinjski Velež je kao gost u Višegradu savladao domaću Drinu HE rezultatom 2:1 (1:0).

Gosti su poveli u 40. minutu, Strahinja Ranitović je pogriješio, loptu je prihvatio argentinski internacionalac Lukas Oheda Nahuel, šutirao sa ivice šesnaesterca i savladao nemoćnog Obrada Bejatovića. Izjednačenje je došlo u 57. minutu. Slobodan udarac iskosa sa lijeve strane izveo je Marko Šušnjar koji je na prvoj stative našao Miloša Pejovića, a ovaj je glavom poslao loptu u mrežu golmana Miće Vukanovića. Igrao se 71. minut kada su Nevesinjci ponovo poveli. Opet je grešku napravila uža odbrana Drine HE, lopta je došla do Srđana Draškovića, uslijedio je šut i lopta je od desne stative odsjela u mreži Bejatovića – 1:2.

Do kraja susreta viđeno je mnogo nervoze na terenu, pogotovo u taboru domaćina, pa je u četvrtom minutu sudijske nadoknade Strahinja Ranitović zaradio crveni karton jer je udario protivničkog igrača Danila Telebaka rukom u predjelu lica.

Drina HE – Velež     1:2 (0:1)

Gradski stadion u Višegradu. Gledalaca: 150. Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina). Strelci: 0:1 Oheda (40), 1:1 Pejović (57), 1:2 Drašković (71). Žuti kartoni: Ćirković, Sang Von, Otašević (Drina HE), Oheda, Paranos (Velež). Crveni karton: Strahinja Ranitović (Drina HE) u 90+4. minutu.

DRIINA HE: Bejatović, Pejović, S. Pljevaljčić, L. Pljevaljčić (od 46. Perković), Otašević, Damjanović, Sang Von (od 77. Sa. Lozo), Ćirković, Ranitović, Vulević (od 81. Ristović), Šušnjar.

VELEŽ: Vukanović, Gosto, Abaza, Paranos, Sekulović, Oheda, Jelić (od 90+2. Botić), Repović, Drašković (od 90+4. Telebak), Juklo (od 77. Rebac), Samardžić.

Famos : Velež
Drina (Z) : Ljubić
BSK : Sloboda (MG)
Sutjeska : Rudar Prijedor
Borac : Laktaši
Leotar : Drina HE
Zvijezda 09 : Kozara
Slavija : Sloboda (NG)