Sloga poražena u Gračanici

Rukometaši Sloge su u novoj pripremnoj utakmici prvoj na gostovanju poraženi u Gračanici od istoimenog domaćina rezultatom 26:30.
Domaći su u startu poveli 2:1 da bi sa dva uzastopna gola Sloga prešla u vođstvo 3:2. U 13.minutu hračanline su imale plus dva 6:4. U toku je bio 27.minut kada je rezultat glasio 12:9 za domaće. Sloga nedugo zatim golovima Patašurija i Markovića stiže na gol zaostatka 11:12. Na odmor se odlazi sa minimalnom prednošću Gračnice 13:12.
U 33.minutu Sloga po drugi put na utakmici prelazi u vođstvo 15:14. Domaći su se trgnuli i serijom 3:0 ponovo imaju dva gola viška 17:15. Istom mjerom uzvraćaju Dobojlije za novu prednost 18:17. Pet minuta prije kraja tim Dejana Vasilića bio je u prednosti 26:25. Ali više do kraja utakmice nisu postigli ni gol dok je Gračanica pistigla pet za pobjedu 30:26. Po ovom Sloga je pala tek u posljednjih pet minuta.
Dobojsku Slogu od četvrtka očekuje nastup na 55.međunarodnom rukometnom TV turniru šampiona.
Najefikasniji u redovima Gračanice bili su Amar Kendić sa 6 i Amar Jamaković sa 5 golova. U timu Sloge ubojit je bio Dario Đenadija koji je postigao 9 golova, dok je 4 gola dodao Radomir Stojanović.

GRAČANICA - SLOGA 30:26 (13:12)

Dvorana: "Luke" u Gračanici. Gledalaca: 200. Sudije: Aldin Bećirović i Rijad Trutović (oba iz Gračanice). Sedmerci: Gračanica 6(4), Sloga 6(3). Isključenja: Gračanica 8, Sloga 10 minuta.
GRAČANICA: Maid Džanbwgović, Amar Jamaković 5(1), Denis Mehmedović, Adi Omeragić 3(2), Adnan Isaković 3, Ensar Ahmetašević, Edin Zrnić, Salim Šabić, Emir Čabrić, Amar Kendić 6, Emrah Alispahić 3(1), Harun Mešinović, Vladan Lončar 4, Davor Kondić 4, Ensar Mehić 2, Azer Musić.
SLOGA: Milutin Bogdanović, Đorđe Ristić, Radomir Stojanović 4(2), Ilija Krajina, Jovan Janković 2, Aleksej Đekić, Vladan Marković 3, Nikola Stjepanović, Dario Đenadija 9(1), Pavle Đuričić, Luka Kulušić, Đorđe Radojčić, Dušan Miličević 3, Aljoša Karać, Đorđe Bosić, Akaki Patašuri 2, Andrej Lazić, Hasan Ikanović 3, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

Bosna : Leotar
Borac M:TEL 24 : 25 Goražde
Gračanica 25 : 23 Krivaja
Vogošća 39 : 31 Sloga
Maglaj 26 : 33 Izviđač
Višegrad - HED : Sloboda