Jahorina i Crvena zvezda priredili spektakl u Palama

Foto/ Vasiliej Marković

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u Palama ekipu Jahorine 94:53 (19:4, 24:20, 25:12, 26:17)

Opština Pale svjedočila je ovog 28. avgusta istinskom sportskom spektaklu. Na dan krsne slave Opštine Pale, Veliku Gospojinu, šampion regionalne lige stigao je u Pale kako bi uveličao ovaj dan, a istovremeno i šampionu Republike Srpske čestitao osvajanje titule prvaka Republike Srpske i ulazak u elitni rang bosanskohercegovačke košarke, Prvenstvo BiH.

I jedna i druga ekipa nalaze se u uvodnoj fazi priprema, Jahorina je sa ovom utakmicom zaključila drugu sedmicu rada, dok je Crvena zvezda tek u desetom danu priprema.

Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos nije u Pale poveo Miloša Teodosića i Nikolu Kalinića, koji su ostali u Beogradu, dok Jahorina nije mogla da računa na dva ljetna pojačanja, Barlou Aleruca i Luku Petrovića, koji je ovog ljeta pojačao Paljane dolaskom iz ruskog Novosibirska i trebao bi da bude veliko pojačanje na poziciji organizatora igre.

Teško je u sadržinskom smislu išta govoriti o ovoj utakmici. Jahorina jednostavno, nije nivo evroligaša, koji je maksimalno ozbiljno pristupio utakmici. Iako je uvodni dio priprema i Jahorina nije taj pravi reper, odbrana Crvene zvezde je izgledala zaista jako dobro, a na početku svog mandata u Crvenoj zvezdi sigurno da može da raduje i forma koju pokazuju Majk Daum, pojačanje „crveno-bijelih“ iz Anadolu Efesa, ali i Ognjen Dobrić, koji je reprezentativnu formu i energiju sa Olimpijskih igara prenio i na početak priprema Crvene zvezde i Pale.

Teško je Jahorina dolazila do poena, za svaki koš je morala prilično dobro da se pomuči, pa je rezultat poslije prvih deset minuta igre glasio 19:4 za goste iz Beograda. Rotirali su i jedan drugi trener manje-više sve što imaju na klupi, naročito Sferopulos koji je odmah dao šansu svim igračima koje je poveo, a minute je bez straha nastojao da iskoristi i najmlađi prvotimac Andrej Kostić, koji je prigrabio za sebe nešto minuta u ovom meču.  Na kraju poluvremena, rezultat 43:24 u korist Crvene zvezde, ako je ikome tokom ovog spektakla i zaista bio bitan rezultat kojeg pokazuje semafor.

I drugo poluvrijeme slična slika na terenu, pa Crvena zvezda na kraju upisuje pobjedu 94:53.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Kodi Miler-Mekintajer sa 15 ubačenih poena, dok je Ajzea Kenan ubacio 14. Jago Dos Santos je izbrojao do 12 poena. Kod Jahorine, Filip Simić je ubacio 11 poena, dok je Stefan Mijović ubacio 10.

KK JAHORINA – KK CRVENA ZVEZDA 53:94 (4:19, 20:24, 12:25, 17:26

JAHORINA: Karter 4, Simić 11, Rebić 5, Ivković 5, Mijović 10, V. Kusmuk, L. Kusmuk, Drašković 1, R. Gutalj 4, J. Gutalj 5, Silađi 3, Sudžum 10, Ćorsović

CRVENA ZVEZDA: Miler 15, Kinan 14, Davidovac 2, Mitrović 8, Dobrić 10, Lazić 3, Bolomboj 10, Nedović 6,  Daum 4, Giedraitis 2, Plavšić 8, Jago 12,

Slavija : Jahorina
Široki : Borac Wwin
Bosna Meridianbet : Promo
Orlovik : Leotar
Sloboda : Spars