Šest gola viđeno u Vojkovićima: Sloboda upala u Famosovu mašinu

Lamadžema dva puta u metu

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića lakše od očekivanog su izašli na kraj sa Slobodom iz Mrkonjić Grada u utakmici 4. kola m:tel Prve lige Republike Srpske i slavili pobjedu 5:1.

Iako su Motoristi nešto sporije ušli u meč, pa u prvih 25 minuta praktično i nisu zaprijetili golu, osim nepreciznih šuteva Smajića i Fontemaćija u nastavku meča su uvukli u mašinu goste i stigli do ubjedljive pobjede. Na drugoj strani, u devetoj minuti Sloboda ima jedinu i najbolju priliku na meču kada Aleksandar Gavrić bježi Fontemaćiju nakon pasa Banjca, uspjeva da prebaci loptu i preko Filipa Vasilja, ali je stativa spasila Motoriste.

Mujo Smajić je nagovijestio prilike dobrim šutem, ali je Travar uspio da odbije tu loptu. Ipak, u 27. minutu prvi gol. Mladen Perović je poslao loptu u prostor za Lamadžemu, koji je iskoristio svoju brzinu, ali i nedolučnost golmana Travara i lijepo ga lobovao za 1:0

Pet minuta kasnije već je 2:0. Neozbiljno su shvatili u odbrani Slobode Mladena Perovića, unio je loptu skroz u kazneni prostor i gurnuo u sredinu, gdje opet slijedi slaba reakcije odbrane Slobode i gol Darka Hrkala za 2:0.

Najljepšu akciju na meču Famos je izveo u 37. minuti utakmice. Mujo Smajić je dodao do Hrkala koji se zagradio i odložio za Mladena Perovića. Koji je zakucao loptu u mrežu gostiju, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Famos dolazi i do četvrtog gola. Sam na drugoj stativi je Kenan Lamadžema za svoj drugi gol na meču. Deset minut kasnije i peti put se trese mreža nemoćnih gostiju, ovaj put svoj drugi gol na meču postiže i Darko Hrkalo istrčavši lijepu kontru i prebacivši golmana Travara. Pokušavao je Zekanović galamom razdrma ekipu kako ne bi pretrpjeli pravu bruku, ali malo toga je to promijenilo u samom pristupu igri, koji je bio poprilično slab danas, bez neke trke, energije, agresije na rivala.

Uspjeli su gosti u 67. minuti da postignu počasni gol. Slobodan udarac na 18 metara je izveo Zekanović, Filip Vasilj je odbio loptu, a Aleksandar Gavrić je na pravom mjestu za 5:1.

Do kraja utakmice Famos je smirio tempo i lagano priveo ovu odlično odigranu utakmicu kraju za konačnih 5:1.

FAMOS – SLOBODA NOVA BANKA 5:1 (3:0)
Stadion „Branislav Lubura“
Gledalaca: 150
Sudija: Marko Taborin (Zvornik)
Strijelci: 1:0 Lamadžema 27, 2:0 Hrkalo 33, 3:0 Perović 37, 4:0 Lamadžema 46, 5:0 Hrkalo 56, 5:1 Gavrić 65
Žuti kartoni: Dodig, Tešanović (Famos), Zekanović, Mitrić, Banjac, Soldat, Samardžić (Sloboda)

FAMOS: Vasilj, Dodig, Lamadžema (od 84. Tomašević), Hrkalo (od 57. Drina), Danilović, Perović, Smajić (od 57. Asentić), Tešanović (od 75. Vranešić), Marković (od 86. Drakul), Blažić, Fontemaći

SLOBODA: Travar, Zakarov, Banjac (od 79. Mirković), Lazendić, Davidov (od 59. O. Soldat), Zekanović (od 75., Mitrić, Samardžić, Kononikin (od 59. A. Soldat), Nenad, Gavrić

Željezničar : Famos
Romanija : Slavija
Sloboda (NG) : Zvijezda 09
Kozara : Leotar
Drina HE : Borac