Damjanić za radost Zvijezde 09

Ravnopravna utakmica Foto/ FK Zvijezda 09

Fudbaleri Zvijezde 09 su u 4. kolu m:tel Prve lige Republike SRpske savladali Slaviju iz Istočnog Sarajeva u Ugljeviku 2:1.

Bila je ovo ravnopravna borba dva rivala, fer i korektna utakmica, u kojoj pohvale idu i na račun arbitra Dragana Todića iz Doboja.

Već četvrta minuta donosi i radost Zvijezdi 09. Bio je to korner, Slavija slabo brani defanzivni prekid,  a Nikola Đurić pogađa za 1:0. Ipak, radost jako kratko traje jer četiri minute kasnije Miljan Govedarica sa penala pogađa za 1:1.

Dugo je stajalo 1:1 na semaforu, sporadično su se pojavljivale neke šanse, Slavija je prijetila šutevima sa distance, najbliže pogotku su bili rezervista Đorđe Timotija i Nikola Bjeloš, ali nisu uspjeli da stave dvojku na semaforu.

Domaći do pogotka stižu u 69. minuti kada Sergej Damjanić pronalazi put do mreže Plavih i donosi vođstvo, a ispostaviće se i pobjedu svom timu, treću u prva četiri kola.

ZVIJEZDA 09 - SLAVIJA 2:1 (1:1)
SRC "Slavija"
Gledalaca: 100
Sudija: Dragan Todić (Doboj)
Strijelci: 1:0 Đurić 4, 1:1 Govedarica 8p, 2:1 Damjanić 69
Žuti kartoni: Njamculović, Trkulja (trener) (Zvijezda 09), Beširević, Erić, Muminović (trener) (Slavija)

ZVIJEZDA 09: Kulić, Ristanović, Đurić, Njamculović (od 88. Andrić), Raca (od 59. Damjanić), Komazec (od 88. Rahimić), Petronijević, Milovanović, Marković, Vulić, Đukanović (od 75. Radović)

SLAVIJA: Vlačo, Hodžić, Hadžibegović, Beširević, Erić (od 75. Bjeloš), Dabić (od 53. Timotija), Angulo (od 65. Arbinja), Mandić (od 53. Rastoka), Karić, Govedarica, Tomić

Željezničar : Famos
Romanija : Slavija
Sloboda (NG) : Zvijezda 09
Kozara : Leotar
Drina HE : Borac
Laktaši : Sutjeska