55.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2024": Zagreb se plasirao u finale

Rukometaši Zagreba deklasirali su ekipu Eurofarm Pelister rezultatom 37:19 i tako su se plasirali u finale gdje će na megdan Al Ahliju. Ovo je previsok rezultat s obzirom na kvalitet. Makedonci su ovim ovako vidžsokim pirazom ostali bez šanse da se bore za treće mjesto.
Zagreb je od početka nametnuo igru i ritam. Trener Eurofarm Pelistera je u orvih 20 minuta morao da traži dva tajm auta. Zagrebčani su napravili ogromnu seriju 10:1 i u 27 minutu vodili sa 19:7. Na predah Zagreb odlazi sa prednošću 20:9.
U 38.minutu Zagreb ima velikih 15 golova viška 25:10. A deset minuta kasnije na semaforu je stajalo 31:14 za Zagreb. Makedonski pampion je bio grogiran kao da nisu ni postojali na terenu. Konačan rezultat u korist Zagreba bio je 37:19.
Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Miloš Kos sa 7 i  Timur Dibirov sa 6 golova. U redovima Eurofarm Pelister vrijedni pomena su Kajo Ciketić sa 5 i Žarko Pewvski sa 3 gola.

ZAGREB - EUROFARM PELISTER 37:19 (20:9)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gedalaca: 1 000. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (oba iz Visokog). Delegat: Elvis Marčetić (Prijedor). Sedmerci: Zagreb 1(1), Eurofarm Pelister 3(1). Isključenha: Zagreb 6, Eurofarm Pelister 6 minuta.
ZAGREB: Miloš Kos 7, Patrik Valčak 2, Luka Lovre Klarica 1, Jakov Gojun 1, Zvonimir Srna 3, Ante Grbavac, Davor Ćavar 3, Maksimilijan Molc, Ivano Pavlović 2, Matej Mandić, Timur Dibirov 6(1), Ihar Bialiauski 4, Aleks Kavčič 1, Filip Glavaš 5, Toni Matošević, Mihajlo Radojković 2. Trener: Andrija Nikolić.
EUROFARM PELISTER: Nikola Mitrevski, Dejan Manaskov, Nejc Cehte 1, Cvetan Kuzmanoski 1, Domen Tajnik, Uroš Borzaš 2, Filip Ivić, Bogdan Radivojević 2, Filip Kuzmanovski 2(1), Ilija Abutović, Emilijan Gjorgovski 1, Pavle Petrović 1, Petar Atanasijević 1, Žarko Peševski 3, Kajo Ciketić 5, Ousama Hosni, Alem Hodžić, Pavle Atanasijević. Trener: Branislav Angelovski