Ukrina nezadovoljna gostoprimstvom u Osječanima: Spriječeni smo da igramo fudbal

Trebava iz Osječana je u 3. kolu Regionalnog "Centra" dočekala na svom stadionu Ukrinu iz Čečave, a konačan rezultat je bio 2:0 za domaće.

Nakon utakmice, u svom javnom nastupu iz Ukrine su bili prilično oštri, te ističu da je utakmica bila jako gruba i pitaju se otkud tolika mržnja prema njima.

- U subotu 07.09. fudbalski klub Ukrina je gostovao u Osječanima kod ekipe "Trebave".

U jednoj teškoj utakmici gdje su domaći igrači od prvog minuta krenuli grubo na noge našim igračima i pokazali da neće birati sredstva,pa i ona nedozvoljena da dođu do pobjede.Kada god bi naši igrači pokazali fudbalsko umijeće i došli u priliku da ugroze gol domaćina bili bi prekinuti nepostojećim faulovima i ofsajdima.Viđene su agresivne scene prema našim igračima i verbalno vrijeđanje koje nije bilo sankcionisano kartonima po fudbalskim pravilima. Domaća ekipa je ostvarila pobjedu rezultatom 2:0.

Domaćinu čestitamo na bodovima, a nama neće biti jasno od kuda tolika mržnja prema našem fudbalskom klubu i pozivanje na "skidanje nogu" od prvog do zadnjeg minuta.

U našem klubu se okrećemo pripremi utakmice sledećeg kola kada će u Čečavi u nedelju 15.09. gostovati novi član RFL ekipa FK "Zadrugar" iz Sijekovca, poručili su iz Ukrine.

Crvena zvijezda 0 : 1 Skugrić
Dobor 2 : 3 Vučijak
Rudar 2 : 3 Naša krila
Hajduk 3 : 1 Ozren
Sloga 1 : 1 Omladinac
Ukrina 2 : 1 Zadrugar
Rudanka 4 : 2 Trebava