Francuzi bolji od mladog tima BiH

Vinko Marinović, selektor BiH FOTO: FS BiH

Mlada reprezentacija Francuske, igrači do 21 godine savladala je večeras u Le Manu Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:0 i nanijela šesti poraz rivalu u sedam utakmica u tekućim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Da na golu „Zmajića“ nije bilo golmana Luke Damjanovića rezultat bi bio mnogo ubjedljiviji u korist domaćina i olimpijskog vicešampiona, golman BiH odbranio je nekoliko zicera i jedanaesterac.

U 34. minutu odbranio i jedanaesterac Ekitikeu, ali u 35. minutu „galski pijetlovi“ su poveli kada je pogodio Manjez Akliuš, a čini se da je lopta na putu do gola zakačila Niku Kovača.

Igrao se 56. minut kada je dosuđen još jedan penal za domaćina, Nidal Čelik je u svom šesnaestercu srušio Ekitikea koji je ovaj put bio precizan i pogodio lijevi gornji ugao Damjanovića.

Francuska – Bosna i Hercegovina           2:0 (1:0)

Stadion: „Mari-Mervinj“ u Le Manu. Gledalaca: 5.354. Sudija: Goga Kikačeišvili (Gruzija). Strijelci: 1:0 Akliuš (35), 2:0 Ekitike (56 – penal). Žuti kartoni: Agum (Francuska), Omerović, Mustafić (BiH).

FRANCUSKA: Restes, Sildilia, Macima, Lukeba, Merlin (od 90+4. Belocian), Milo (od 77. Dukure), Lepenan, Agum, Odober (od 77. Bakva), Ekitike (od 77. Tel), Akliuš (od 88. Ruter).

BOSNA I HERCEGOVINA: Damjanović, Šušić, Muharemović, Čelik, Mustafić, Kovač (od 89. Smajić), Omerović (od 90+4. Kulašin), Ramić, Bristrić (od 79. Alajbegović), Mehmedović (od 79. Hamzić), Marčetić (od 46. Kahvić).