Jedinstvo nadvisilo Mladost

Slavlje Jedinstva kraj Rakitnice

Fudbaleri Jedinstva su napustili stadion pokraj Rakitnice pevajuć. Izabranici Milorada Zeke Savića su nadvisili indisponiranu Mladost  i potpuno zasluženo stigli do druge ovosezonske pobede, prve na gostovanju 2:0.

Istina domaći tim je imao više od igra, napravio dosta povoljnih prilika ali nisu imali i ključ za bravu odličnog golmana gostiju Kapetine koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao i spasio svoju mrežu. Jedinstvo je mudro igralo u odbrani i vrebalo svoje prilike iz brzih kontranapada što im se isplatilo u 35. minutu kada je Andrić lepo pobegao po levoj strani, pred golom domaćeg tima uposlio Lazića koji je savladao nemoćnog Šehovca.

Slična situavcija se desila i u 90. minutu kada su igrači iz Broca udvostručili prednost, ovaj put po desnoj strani je kao simplon prošao Marić, u kaznenom prostoru domaćeg tima uposlio najboljeg aktera ovog meča Mihala Vuk Lazića koji po drugi put trese mrežu Rogatičana za konačnih 2:0.

MLADOST (R) – JEDINSTVO (B)  0:2 (0:1)
Stadion: SRC 9. januar.
Gledalaca: 100.
Sudija: Luka Kovačević (Foča)
Strelci: M. V. Lazić 35. i 90. minut (Jedinstvo)
Žuti kartoni: Andrić (Mladost) Kapetina , Đukić (Jedinstvo)
Crveni kartoni: Nikola Nešković u 62. minutu (Mladost) Milenko Andrić u 90+1 (Jedinstvo)

Mladost (R) - Šehovac, Milovanović, N. Nešković, Miličević (od 74. Spajić) Tomić (od 55. Andrić ) Stupar (od 84. Ljepić) Marijanović, Minić, R. Nešković, Obradović, Božović

Jedinstvo (B) – Kapetina, Maksić, Đukić, Simić, Marić, Demonić, Andrić, Lazić, Ružičić(od 24. Gogić) Makarić, Bajić

Stakorina 2 : 0 Jedinstvo (BR)
Jedinstvo (RO) 2 : 0 Budućnost
Mladost (R) 2 : 2 Zadrugar
Guber 6 : 1 Glasinac 1936
Podrinje 3 : 0 Hercegovac
Rudar 1925 2 : 1 Ilićka 01
Napredak 0 : 0 Mladost (G)
Proleter 3 : 1 Vlasenica