Sloga savladala komšijski Maglaj

Sloga je u komšijskom derbiju savladala ekipu Maglaja rezultatom 34:29.
U prvih sedam minuta igralo se gol za gol. Sloga je u 12 minutu imala tri gola prednosti 8:5. Nakon serije 4:0 u 20.minutu dobojski tim ima plus pet 13:8. Na odmor Sloga odlazi sa vođstvom 17:13.
U 39.minutu gosti postižu tri gola u nizu i dolaze na gol minusa 19:20. A onda Sloga istom mjerom uzvraća i ponovo odlazi na plus četiri 23:19. Sloga je prednost od pet golova držala do kraja utakmice i konačnu pobjedu 34:29.
Slogu su do pobjede predvodili izvrsni Dario Đenadija sa 10, te Hasan Ikanović ss 6 golova, dok je pet dodao Radomir Stojanović. Najefikasniji u redovima Ymaglaja bili su dojučerašnji Slogin igrač koji je upravo iz Sloge došao u Maglaj Stanko Stanković koji je postigao 10 golova, pet golova je postigao Amar Gračić.

SLOGA - MAGLAJ 34:29 (17:13)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 300. Sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić (oba iz Sarajeva). Delegat: Predrag Dejanović (Prijedor). Sedmerci: Sloga 4(4), Maglaj 7(5). Isključenja: Sloga 8, Maglaj 8 minuta.
SLOGA: Milutin Bogdanović, Radomir Stojanović 5(1), Jovan Janković 4, Aleksej Đekić, Vladan Marković 4, Nikola Stjepanović, Dario Đenadija 10(3), Pavle Đuričić, Luka Kulušić, Đorđe Radojčić, Dušan Miličević 3, Aljoša Karać, Đorđe Bosić, Akaki Patašuri 2, Hasan Ikanović 6, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.
MAGLAJ: Benjamin Čatić, Stanko Stanković 10, Ajdin Basor, Tarik Suljaković 4, Benjamin Hrnjičić, Emir Bajraktarević 1, Emir Deljić 2, Riad Polić, Alen Ridžal, Selvedin Omahić, Amar Gračić 5(4), Rijad Halilović, Semir Čanić, Velibor Manjić 3, Haso Ćosić 3(1), Danijel Stijović 1. Trener: Samir Smajlagić.

Leotar : Konjuh
Sloboda : Čelik Junior
Izviđač 34 : 30 Višegrad - HED
Sloga 34 : 29 Maglaj
Krivaja 31 : 29 Vogošća
Goražde 26 : 27 Gračanica