Miljan Bajić: Prvenstvo je prioritet

Miljan Bajić, trener Borca (KD) FOTO: arhiva sportdc

Novi šef stručnog štaba Miljan Bajić uspešno je debitovao na klupi Fudbalskog kluba Borac iz Kozarske Dubice, prolaskom u četvrtfinale Kupa Republike Srpske „dr Milan Jelić“. Dubički prvoligaš je gostovao u Čajniču kod drugoligaša Stakorine, nakon 90 odigranih minuta nije bilo golova (0:0), ali je Borac prošao dalje zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca (8:7).
-Znali smo da nas očekuje teška i izazovna utakmica jer je Stakorina u prthodnoj rundi eliminisala Zvijezdu-09 iz Etno sela Stanišići, branioca trofeja. U pripremi utakmice rekao sam igračima da se spreme za 90 iscrpljujućih minuta, tako je i bilo. Na kraju su odlučivali penali, mi smo bili precizniji i mislim da smo zasluženo prošli u četvrtfinale. čestitam igračima na ostvarenom cilju – rekao je Miljan Bajić, sgtrateg Borca.
U prošloj sezoni Dubičani su igrali u polufinalu, sada su opet među osam najboljih klubova u masovnijem takmičenju.
-Za nas je prvenstvo prioritet u kojem želimo da izborimo očuvanje prvoligaškog statusa. Prva liga će biti skraćena sa 18 na 14 klubova, a naš cilj je da ostanemo u ovom rangu. Što se Kupa tiče nastojaćemo da nastavimo sa što boljim partijama, dokle ćemo doći, videćemo. Bitke za bodove su značajnije – dodao je Bajić.
Za igrače Borca nema predaha, već u subotu na „Đolovima“ dočekuju Slobodu iz Mrkonjić Grada, direktnog konkurenta u borbi za opstanak.
-Čim se završio susret u Čajniču sve svoje misli okrenuli smo ka Mrkonjićanima. To je za nas, možda, i najvažnija utakmica do sada. Moramo da prekinemo taj negativni niz poraza i da se vratimo na pravi kolosek. Bodovi su značajni i moramo da dođemo do njih. Očekujem dobru reakciju igrača, mada će teren biti težak, a vreme loše. Nadamo se najboljem – istakao je na kraju Miljan Bajić, trener dubičkog prvoligaša.

Famos : Drina (Z)
BSK : Velež
Sutjeska : Ljubić
Borac : Sloboda (MG)
Leotar : Rudar Prijedor
Zvijezda 09 : Laktaši
Slavija : Drina HE
Željezničar : Kozara