Poraz Partizana u Madridu

Real Madrid - Partizan / Foto: KK Partizan

Košarkaši Partizana Mozzart Bet izhubili su u drugom kolu Evrolige od Real Madrida u Vizink centru sa 93:86.

Crno-beli su otvorili meč serijom 0:5, a nakon 5 minuta aktivne igre, rezultat je glasio 8:15. Parni valjak je tokom prve četvrtine pogodio 6 puta izvan linije 6.75, ali su domaći uspeli da održe rezultatski egal za konačnih 24:24 na isteku 10. minuta.

Tokom uvodna dva minuta u nastavku, crno-beli su primili 9 a dali 2 poena što je domaćima donelo prednost od 33:26. Iako su Madriđani vodili tokom cele druge četvrtine, košarkaši Partizana su uspevali održe priključak i imaju kontranapad za potpuni preokret. Ipak, nakon nepreciznog dodavanja Brauna, Real Madrid pogađa na drugoj strani za 50:47.

Uvodni minuti drugog poluvremena su doneli nešto neefikasniju igru crno-belih što su domaći iskoristili da steknu novu prednost. Posle tajmauta, crno-beli prave seriju od 5:0 i prilaze na dva poena zaostatka.

Početak četvrte četvrtine, doneo je veliku seriju Real Madrida koji na taj način stiže do dvocifrene prednosti. Uspeli su crno-beli da uzvrate serijom od 1:9, što ipak nije bilo dovoljno za konačni preokret.

Nakon utakmice, na konferenciji za medije je govorio trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović.

,,Prvo bih želeo da čestitam Realu na pobedi, odigrali su veoma dobru utakmicu, ali takođe bih rekao da smo i mi igrali dobro. Međutim i dalje nemamo dovoljno koncentracije u ključnim momentima. Pravili smo neke greške što je Real iskoristio da rezultatski prelomi meč u svoju korist. Verujem u ovu ekipu i mislim da ćemo imati dobru sezonu." - zaključio je Obradović.

REAL MADRID: Abalde 4, Kampaco 8, Ratan-Mejs 12, Gonzalez, Hezonja 10, Musa 12, Dek 10, Ibaka 15, Tavares 8, Ljulj 2, Felis 2, Endijaj 10.

PARTIZAN MOZZART BET: Dejvis 8, Lundberg 6, K. Džouns 15, Nilikina 11, Koprivica, Nakić 5, Marinković 12, Pokuševski, Braun 12, Bonga 6, Lakić, T. Džouns 11.