Lukavački pioniri nastavljaju pobjednički niz

Pioniri Radničkog iz Lukavca Lukavac na čelu sa trenerom Semirom Gosićem  u 5. kolu Kvalitetne lige Tuzlanski kanton, ostvarili su treću pobjedu u nizu.

Ovaj put na domaćem terenu pala je vrlo dobra ekipa pionira Fk Bosna Kalesija. Lukavčani su opravdali epitet blagog favorita i utakmicu su okončali pobjedom 2 -0.

Zbog zauzetosti glavnog terena Jošik u Lukavcu, utakmica je odigrana na stadionu Hade u Bokavićima. Kišovito vrijeme proteklih dana nije ostavilo traga na terenu, pa je utakmica odigrana u odličnim uslovima za igru.

Odmah na samom početku utakmice pioniri Radničkog dolaze u vođstvo pogotkom  Vedada Brkić  na asistenciju Anisa Mahovića. Tokom utakmice vidjela se ravnopravna igra , ali sredinom prvog poluvremena iz jedne izrađene akcije  Lukavčani povećavaju prednost na 2 - 0, pogotkom Armina Jaranović. Do kraja prvog poluvremena gosti iz Kalesije pogađaju stativu, tako da se prvo poluvrijeme završava vodstvom domaćina 2 -0.

U drugom poluvremenu, jedna i druga ekipa imale su nekoliko izrazitih prilika za postizanje gola, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

U zadnjih 10 minuta gosti iz Kalesije ostaju sa igračem manje, ali i nakon toga bili su ravnopravan takmac na terenu.

U ekipi Radničkog posebnu rolu su pružili igrači iz zadnje linije, Armin Hankić, Adi Jogunčić, Sanjin Selimović i Armin Jaranović, gdje su u više navrata pravovremeno intervenisali i spriječili postizanje gola.

Gostujuća ekipa iz Kalesije prikazala se u jako dobrom izdanju, kao čvrsta i organizovana ekipa i pravo je čudo kako u proteklih pet prvenstvenih kola imaju samo jedan bod na svom kontu.

Bratstvo 1 : 3 Orašje
Sloboda 0 : 1 Tuzla City
Budućnost 4 : 0 Gornji Rahić
Radnički 2 : 0 Bosna
Zvijezda 2 : 0 Gradina