Poraz Leotara u Žepču
U 1. kolu Premijer lige BiH u Žepču je KK „Orlovik Nansi“ pobijedio KK Leotar rezultatom 78:74 (22:14, 21:23, 14:19, 21:18).

Domaćin je poveo sa 5:0, a prve koševe za goste postigao je Rikalo. U petom minutu na semaforu je pisalo 9:9, a Adžić je doveo u vođstvo Trebinjce 9:11.

Dvije minute prije kraja prve četvrtine bilo je neriejšeno 14:14, ali do kraja ovog perioda domaćin je napravio seriju 8:0 tako da je ova četvrtina završila sa 22:14.

Tokom druge četvrtine domaćin je povećao vođstvo koje je u 14. minutu bilo plus 12 koševa 33:21, ali tri minuta kasnije gosti su došli na minus jedan 34:33. Ipak se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 43:37.

Leotar u trećoj četvrtini smanjuje polako prednost domaćina, a u 25. minutu dolazi i do izjednačenja 50:50. Ipak se u posljednjih deset minuta ušlo sa minimalnom prednošću domaćina 57:56.

Koševima Cvjetinovića u 31. minutu Trebinjci ponovo dolaze u prednost 60:61, a nakon toga i 61:64, a u 35. minutu imaju i plus pet 65:70. Devedeset sekundi prije kraja utakmice Albijanić je sa linije slobodnih bacanja izjednačio na 74:74, ali su do kraja meča Žepčani postigli četiri, a Leotar nijedan koš tako da su domaćini došli do prve pobjede u prvenstvu, piše hercegsport.com

KK „Orlovik Nansi“: Edo Preldžić 6, Arslanagić 12, Delalić 10, Mehić 3, Emir Preldžić 14, Edin Preldžić, Cvitanović 8, Bajram, Cucović 7, Rizvič 18, Radović, Bajrić. Trener: Senad Preldžić.

KK „Leotar“: Đurasović 7, Rikalo 18, Milidragović, Šakotić 3, Albijanić 22, Gobović 6, Adžić 11, Cvjetinović 3, Vučinić, Tupanjanin, Milanović 4. Trener: Dragoljub Vidačić.

Slavija 88 : 84 Jahorina
Široki 81 : 68 Borac Wwin
Bosna Meridianbet 85 : 68 Promo
Orlovik 78 : 74 Leotar
Sloboda 94 : 72 Spars
Posušje 70 : 99 Mladost