Fudbalska ljepotica u Višegradu

Sjajna utakmica u Višegradu

Odavno gledaoci na stadionu pokraj Rzava  nisu uživali u ljepšoj i uzbudljivijoj fudbalskoj predstavi kao što je to bilo u susretu između Višegrađana  i Željezničar ST.

Drina He je krunisala početnu terensku inicijativu u 18. minutu kada je akciju započeo Ranitović, uposlio Damjanovića koji je u kaznenom prostoru gostiju prosledio do Jeonga kome nije bilo teško da savlada nemoćnog Tamidžiju.

U 45.minutu je usledio brz kontranapad domaćeg tima, Jeong je lepo asistirao Vuleviću koji je uputio lob udarac prema golu gostiju, a lopta je koji centimetar završila iznad prečke gola Željezničar ST.

Drugi dio utakmice bio je prepun uzbuđenja. Samo što je počeo drugo poluvreme, tačnije u 47. minutu, u kaznenom prostoru domaćeg tima Tasić je faulirao Malića, sudija Lazić je pokazao na bijelu tačku, a Bilal je bio siguran sa 11 metara  i izjednačio rezultat.

Gosti su stigli do potpunog preokreta u 59. minutu, Bilal je lijepo uposli Ilića koj je sam, neometan sa desetak metara pogodio mrežu Drine He. U 61. minutu gosti povećavaju vođstvo na 3:1, Bilal se odlučio na šut sa 18. metara a lopta je završila u donjem desnom uglu gola domaćeg tima.

U 77. minutu usledila je lijepa akcija Višegrađana, Simanić je šutirao, golman Tamidžija odbio nakratko loptu na koju je natrčao najbolji strelac domaćeg tima Damjanović i poslao je u mrežu gostiju. Tri minuta kasnije rezultat je izjednačen , Sergej Lozo je idealno pronašao Damjanovića koji šalje loptu iza leđa Tamidžije.

Do kraja susreta Drina He je imala apsolutnu terensku inicijativu ali nije uspela i da dodje do potpunog trijumfa.

DRINA HE (V) –ŽELJEZNIČAR ST (BL)   3:3 (1:0)

Stsdion: Gradski. Gledalaca: 100 Sudija: Dejan Lazić (Modriča)  Strelci:  Jeong 18.Damjanovičć 77. i 80.   Bilal u 48. iz penala i 61.  Ilić 59,   Žuti kartoni: Ranitović,Tasić, Otašević, Šušnjar, Damjanović (Drina HE)  Jovanović, Bilal, Crljić, Grujić,Popović trener, Simidžija pomoćni trener (Željezničar ST) Crveni karton Đorđe Đogić u 87. minutu (Željezničar ST)

DRINA HE (V) – Bejatović, Tasić , Pejović, L. Pljevaljčić,  S. Pljevaljčić (od 57. Simanić)  Damjanović, Jeong, Ćirković (od 46. Otašević) Vulević (od 66. Se. Lozo)  , Ranitović ( od 66. Marković )  , Šušnjar (od 75. Ristović )

ŽELJEZNIČAR ST (BL) – Tamidžija, Grujić, Jević, Đogić  Ivić ( od 35. Onufija ), Bilal, Šuput (od 73. Joldžić , Matić, Antonić, Crljić Jovanović(od 53. Ilić )

Sloboda (NG) 1 : 0 Famos
Kozara 0 : 1 Romanija
Drina HE 3 : 3 Željezničar
Laktaši 2 : 0 Slavija
Rudar Prijedor 1 : 0 Zvijezda 09
Sloboda (MG) 0 : 0 Leotar
Ljubić 2 : 0 Borac
Velež 0 : 1 Sutjeska