Velika pobjeda Borca kod Zlatibora

Foto/ ABA 2

Banjalučki Borac upisao je i drugu gostujuću pobjedu na startu ABA 2 lige, ovaj put kod bivšeg osvajača

Borac je u gostima kod Zlatibora slavio pobjedu 93:90 poslije produžetka i tako krenuo sa 2-0 u novu sezonu ABA 2 lige.

Zlatibor je poveo sa 3:0 i to je bilo sve od domaćeg tima. Borac je serijom 8:0 okrenuo utakmicu u svoju korist, što ne ispuštaju. Na startu druge dionice tim Marka Šćekića pravi seriju 10:1 i prvi put ide na dvocifrenu razliku, 38:28. Nastavila je prednost i dalje da raste, nisu pomogli ni timeoutovi koje je zvao domaći trener, pa Borac na tri minute do kraja četvrtine ima +17, 46:29, da bi Zlatibor tek malo ublažio zaostatak do kraja prvog poluvremena i Borac sa +14 ulazi u drugo poluvrijeme, 51:37.

Kada je Boris Dragojević na šest i po minuta do kraja treće dionice pogodio trojku Borac je otišao na maksimalnih +19, 62:43 i djelovalo je da imaju utakmicu u svojim rukama, ali Zlatibor se nije predavao. Malo po malo, uspjeli su da spuste prednost i da sa poenima Smiljanića zaključe četvrtinu sa jednocifrenim zaostatkom od devet poena, 70:61.

Bolji je Zlatibor bio u 4/4, podigli su odbranu, dozvolili Borcu svega dva poena za šest minuta, te kada je Vujačić pogodio trojku na četiri minute do kraja Zlatibor vodi prvi put poslije početka utakmice, 73:72. Tada je uslijedila rezultatska klackalica, ekipe se mijenjaju u vođstvu, a onda drama. Darko Talić na 40 sekundi do kraja pogađa trojku za 79:77, a Uroš Paunović uzvraća sa 2+1. Ty Harris je bio precizan za +1 Borca, 81:80, a onda na četiri sekunde do kraja Marko Kovačević dobija tri slobodna bacanja. Zadrhtala je ruka košarkašu Zlatibora, pogodio je samo jedno za 81:81, te kada je Harris promašio šut za pobjedu, jasno je bilo da se ide u produžetke.

Napravio je tu Borac brzih +5 i znao je to da sačuva do kraja, te ostvari pobjedu.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je Đorđe Topolović sa 21 poenom, dok je Ty Harris ubacio 19. Kod Zlatibora, Brano Đukanović je ubacio 25 poena. Adi Zahiragić nije ulazio u igru u ovoj utakmici.

Zlatibor Mozzart 90 : 93 Borac WWIN
Šibenka : Ilirija