Sigurne Banjalučanke

Leotar - Borac / Foto: Hercegsport

U 4. kolu Prve lige Republike Srpske u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ ŽRK „Leotar“ je poražen od ŽRK „Borac 2“ iz Banjaluke 16:25 (6:13).

Banjalučanke su opravdale ulogu favorita iako su se domaće igračice trudile da se što bolje suprotstave ekipi Borca. Povele su gošće 0:3, a prvi gol Trebinjke su postigle u sedmom minutu.

U 18. minutu na semaforu je pisalo 4:8. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 6:13.

Tokom drugog poluvremena u 39. minutu bilo je 9:16, ali je serijom od 3:0 u 42. minutu smanjena razlika na četiri gola — 12:16.

Igračice Leotara u 49. minutu imaju pet golova zaostatka 14:19, ali serijom 0:4 u 57. minutu je rezultat 14:23.

Do kraja utakmice obje ekipe su postigle po dva gola tako da je krajnji rezultat 16:25.

Najefikasniji kod domaćina bile su M. Spaić sa 6 i Brkan sa 3 gola, a kod pobjednika Bjelajac je postigla 6 golova.

Knežopoljka 41 : 25 Sedmerac
Radnik 32 : 24 Borja
Mladost 1960 24 : 34 Derventa
Leotar 16 : 25 Borac 2
Rogatica 25 : 11 Mira