Sloga preokretom do trijumfa u Istočnom Sarajevu

Futsaleri Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja savladali su danas u Istočnom Sarajevu Željeznicu 4:2 u utakmici 3. kola Premijer lige BiH u futsalu.

Bila je ovo odlična utakmica, malobrojna publika u dvorani je zasigurno mogla uživati u njoj. Svi preduslovi za dobru utakmicu su bili tu, ekipe željne nadigravanja, kvalitetno suđenje sudija Kraljevića i Padalovića i dosta prilika na obje strane. Željeznici je pripalo prvo poluvrijeme, i igrački i rezultatski. Jako dobro je igrao tim Aziza Turudije, možda čak trebao voditi i više od jednog gola razlike, ali definitivno poluvrijeme koje je putokaz ekipi Željeznici kako treba da izgleda protiv jakog rivala, kakav Sloga i jeste.

Gosti prvi dolaze do vodstva u šestoj minuti kada Admir Zukan završava akciju kako treba i dovodi svoju ekipu u vodstvo. Samo dvije minute kasnije na semaforu je 1:1, strijelac Erdin Ramić.

Do potpunog preokreta Željeznica dolazi u 17. minuti, a lijepu akciju domaćeg tima završava Kristijan Radin. Imala je Željeznica još šansi, branio je Amer Delić jako dobro, dok je Sloga imala nešto manje prilika, ali je itekako mogla da zaprijeti još koji put osim postignutog gola. Pogodili su prečku poslije kombinacije na prekidu, Amer Šarić je bio budan u nekoliko navrata i na odmor se ide sa 2:1.

U drugom poluvremenu ipak bolja Sloga, koja stvara šanse pred golom Željeznice, a do izjednačenja dolazi u 23. minuti kada Emir Milanović pogađa. Pogodila je lopta jednog igrača na putu do gola i prevarila Šarića. Potpuni preokret realizuje Darko Ivanković u 31. minuti, da bi kapiten Slobodan Elez pogodio sopstvenu mrežu u 36. minuti za 4:2.

Pokušali su do kraja domaći sa viškom, nisu uspjeli, i Sloga dolazi do treće pobjede u isto toliko mečeva.

KMF ŽELJEZNICA - MNK SLOGA 2:4 (2:1)
SRC "Slavija", Istočno Sarajevo
Gledalaca: 50
Sudije: Tomislav Kraljević (Ljubuški) i Elmedin Padalović (Konjic)
Strijelci: 0:1 Zukan 6, 1:1 Ramić 8, 2:1 Radin 17, 2:2 Milanović 23, 2:3 Ivanković 31, 2:4 Elez 36ag
Žuti kartoni: Ramić (Željeznica), Bašić (Sloga)

ŽELJEZNICA: Šarić, Minić, Elez, Radin, Kovaević, Balaš, Ramić, Drina, Bjelica, Lučanović, Godinjak, Radojević, Jusić

SLOGA: Delić, Sušić, Bilkan, Ćavar, Ivanković, Čabro, Bašić, Ramić, Latić, Milanović, Halilović, Zukan, Zulić, Abazović

Sarajevo 3 : 3 Željezničar
Željeznica 2 : 4 Sloga
Salines Neimari 0 : 10 Mostar SG
Radnik MD Šop 2 : 1 Borac
MNK Hercegovina 0 : 7 Bubamara