
Na Vembliju se danas odigralo finale plej-ofa Čempionšipa, poznato kao "najskuplja utakmica na svetu", gde je Sanderlend pobedio Šefild Junajted sa 2:1 i obezbedio povratak u Premijer ligu nakon osam godina pauze.
Datum: 24. maj 2025.
Stadion: Vembli, London
Broj gledalaca: Oko 85.000 navijača ispunilo je tribine.
Golovi:
Šefild Junajted poveo u 25. minutu golom Kempbela nakon asistencije Gustava Hamera.
Sanderlend izjednačio u 76. minutu preko Majendija.
Votson postigao pobedonosni gol u 95. minutu, donoseći Sanderlendu veliku pobedu.
Šefild Junajted je u polufinalu bio dominantan protiv Bristol Sitija, pobedivši oba meča sa 3:0.
Sanderlend je imao dramatičan dvomeč protiv Koventrija. Nakon što je prokockao prednost iz prve utakmice, morao je da igra produžetke, a pobedu je obezbedio Den Balard golom u 122. minutu.
Sanderlend sada slavi povratak u Premijer ligu, dok će Šefild Junajted morati da se pripremi za još jednu sezonu u Čempionšipu.
Evo dodatnih statističkih podataka sa finala plej-ofa Čempionšipa između Sanderlenda i Šefild Junajteda na Vembliju:
Posed lopte:
Sanderlend: 54%
Šefild Junajted: 46%
Ukupni šutevi:
Sanderlend: 14
Šefild Junajted: 10
Šutevi u okvir gola:
Sanderlend: 6
Šefild Junajted: 4
Korneri:
Sanderlend: 7
Šefild Junajted: 5
Prekršaji:
Sanderlend: 12
Šefild Junajted: 9
Žuti kartoni:
Sanderlend: 3
Šefild Junajted: 2
Crveni kartoni:
Nije bilo isključenja
Sanderlend je imao blagu prednost u posedu lopte i više šuteva ka golu, dok je Šefild Junajted bio nešto oprezniji u odbrani. Ključni trenutak utakmice bio je gol Votsona u 95. minutu, koji je doneo pobedu Sanderlendu i povratak u Premijer ligu.