Eman Košpo na potpisu za Fiorentinu
Eman Košo, mladi defanzivac porijeklom iz BiH, već neko vrijeme je u fokusu domaće javnosti.
Košpo se fudbalski razvijao u čuvenoj La Masiji, omladinskoj školi Barcelone. Prošle sezone sa barcelonom je osvojio i Omladinsku ligu prvaka, kao i domaće prvenstvo… Bio je standardni član i jedan od najtalentovanijih Barcinih klinaca u generaciji. Sada je prešao u Fiorentinu.
Košpo će u Italiji imati priliku da dobije šansu u seniorskom uzrastu, a minute za daljni fudbalski razvoj bit će ključne za ovog perpsektivnog stopera.
Mnoge zanima da li će Košpo u budućnosti igrati za BiH, s obzirom da je odrastao u Švicarskoj, za čiju reprezentaciju i nastupa u omladinskim uzrastima.
Ipak, čini se kako ćemo ovog mladog dragulja u budućnosti gledati pod zastavom BiH. To je najavio njegov menadžer Nusret jashari u razgovoru za Faktor.ba.
Prema informacijama Faktora u Fudbalskom savezu Bosne i Hercegovine prate Košpu i već rade na tome, u čemu im, (in)direktno, pomaže i Dijamant. Koliko je izvjesno da Košpo zaigra za BiH pitali smo i njegovog agenta.
– Na dobrom smo putu da se ostvari želje i igrača i navijača – kazao je Jashari za Faktor.