Letonija izbacila Srbiju sa EP
Košarkašice Letonije plasirale su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Češkoj, nakon pobjede nad Srbijom od 75:70. Nakon što su u odlučujućem meču grupne faze savladale Sloveniju sa 19 razlike, a Francuska pobjedila Grčku, košarkašice Srbije su zauzele drugo mjesto i za protivnika dobile Letoniju. Veoma loše su počele meč, Letonke su povećavale prednost i u jednom trenutku povele sa 22:8, a problem su bile tri lične Jelene Milovanović. Ipak u drugom dijelu proradio je šut za tri i bolja je bila igra pod košem, te je tim Stevana Karadžića uspio da smanji na -2, a u zadnjoj sekundi prvog poluvremena imao je i šut za vođstvo. Početkom poluvremena Srbija je povela sa tri razlike, ipak kasnije Letonke opet dolaze do vođstva, da bi Tamara Radočaj vezala osam poena i dovela ekipu do izjednačenja, no Letonija u zadnju četvrtinu ulazi sa +2. Kao u trećoj, tako i u četvrtoj četvrtini Letonke odlaze na +10, Srpkinje su uspijele smanjiti na +3, ali nakon sjajne odbrane prave veliku grešku, protivnice odlaze na 75:70 i tako meč završava.