Srpski dubl donio odlučujući bod za polufinale
Dejvis kup reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale tog takmičenja, nakon što su Nenad Zimonjić i Viktor Troicki slavili u dubl meču protiv Marka Lopesa i Pabla Karenja Bustu sa  3:2 (4:6, 7:6 (7-4), 6:0, 4:6, 6:2). Nakon pobjeda Novaka Đokovića i Viktora Troickog u singlu, Troicki i Zimonjić su u dublu riješili sve dileme o pobjedniku duela između Srbije i Španije. Španci su u prvom setu rano napravili brejk, a na svoj servis su odbranili tri brejk šanse i poveli sa 1:0 u setovima. U drugom setu je bila razmjena brejkova i otišlo se u taj-brejk, gdje su Zimonjić i Troicki bili bolji sa 7:4. Naredni set je bio potpuna dominacija srpskog dubla (6:0),a Španci su pred kraj četvrtog seta napravili brejk i odveli meč u pet setova. Tu nije bilo dileme, srpski dubl je bio mnogo bolji i trijumfovao sa 6:2. Protivnik Srbije u polufinalu biće Francuska, koja je takođe sa 3:0 pobjedila Veliku Britaniju.