Zvezda poslala Budućnost na četvrto mjesto
Košarkaši „Crvene zvezde“ pobjedili su „Budućnost“ 82:66 na svom parketu u poslednjem kolu ABA lige. Kao što se i očekivalo „crveno beli“ su slavili protiv Podgoričana, koji su bolje otvorili meč i poveli sa 10:5. Tada se razigrao Čarls Dženkins i predvodi Zvezdu do vođstva na kraju četvrtine od 27:22. U drugoj četvrtini viđen je pravi trojkaški obračun, gdje su domaći u jednom trenutku šutali 8/9, a gosti 8/13. Imao je šampion ABA lige i +13, ali se na odmor otišlo sa 50:45. Nastavak je po rezultatu bio sličan prethodnom periodu, kada je tim Dejana Radonjića otišao na +14, da bi gosti smanjili na 66:59. Ipak u zadnjih deset minuta „Crvena zvezda“ riješava sve dileme, dozvoljava „Budućnosti“ samo sedam poena i dolazi do 25 pobjede u regularanom dijelu. Najefikasniji na meču bio je Dženkins sa 21 poenom, Kuzmić je postigao 14, a Mitrović jedan manje, dok je na drugoj strani Vilijams imao 14 poena, a Gordić 10. Tako će se narednog vikenda u polufinalu ABA sastati „Crvena zvezda“ – „Budućnost“  i „Cedevita“ – „Partizan“, a u finale će ekipe sa dvije pobjede.

SC Derby 80 : 93 Budućnost VOLI
Partizan Mozzart Bet 113 : 74 Zadar
FMP Soccerbet 111 : 94 Mornar Barsko zlato
Borac Mozzart 101 : 83 Krka
Cibona 72 : 97 Cedevita Olimpija
Igokea m:tel 78 : 92 Mega MIS
Split 73 : 92 Crvena zvezda Meridianbet