Poraz Jedinstva u Kazanju

Odbojkašice Bimal Jedinstva poražene su u prvom susretu osmine finala CEV kupa od ruske ekipe Dinamo iz Kazanja. Već samom početku vidjela se razlika u kvalitetu, jer su domaće odbojkašice sa 19 minuta dobile set. I drugi set odbojkašice Dinama lako su dobile a nešto jači otpor gošće su pružile u trećem setu ali bilo je nedovoljno da se bilo šta promjeni. Susret je trajao ukupno 63 minute.

Revanš susret u Brčkom na programu je također u srijedu, 22.februara u 19 sati. Pobjednik ovog susreta u četvrtfinalu igraće sa Vizura Beograd (Srbija) – Himki Južni (Rusija).

DINAMO KAZANJ – BIMAL JEDINSTVO 3:0 (25:12, 25:11, 25:17) KAZANJ – Dvorana Sant Petersburg. Gledalaca 1000. Sudije: Fuad Aghajev (Azerbejdžan) i Vladzimit Kuka šjanau (Bjelorusija). DINAMO KAZANJ: Ethova, Marjuknič, Podskalnaja, Zariazhko, Voronkova, Isaeva, Startseva, Ulanoca, Fili shtinskaja, Podošvina, Vasileva, Birjukova. Trener: Rišat Giljazutdinov.

BIMAL JEDINSTVO: Paradžik, Mitrović, Vasić, I. Radović, Dragutinović, Gajić, Babić, M. Radović, Simić, V. Kostić. Trener: Smail Pezerović.