Sloga u finalu Kupa RS

Rukometaši Sloge plasirali su se na finalni turnir Kupa Republike Srpske pobjedom u Brčkom protiv Lokomotive 22:19 i tako će imati priliku da brane lani osvojeni trofej.

Dobojlijama je ova utakmica značila na polju priprema za nastavak Premijerligaške sezone, kako je start prvenstva prolongiran i očekuje se da počne 11. februara. Sloga je bila bolja i zasluženo je slavila.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Ristanić i Hercegovac sa popet golova, dok su kod Sloge najubojitiji bili Bojan Tulendić sa 6, te Branko Mišanović i Nemanja Zekić sa po pet golova.

LOKOMOTIVA – SLOGA 19:22 (9:12) Dvorana: Ekonomske škole. Gledalaca: 200. Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Sedmerci: Lokomotiva 7(4), Sloga 3(2). Isključenja: Lokomotiva 6, Sloga 20.minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Vladimir Antonović (Sloga ) u 55.minutu. Crveni karton: Filip Marković (Sloga) u 59.minutu i Ljubomir Filipović trener Lokomotive u 27.minutu. LOKOMOTIVA: Lugonjić, Purić 2(2), Mijić, Hercegovac 5, Đorđević, Ristanić 5, Đurković, Dabić, Mihajlović, Petrović 2(1), Đukić 1, Lakić, Vukadinović, Rikanović, Dodić, Baraković 4(1). Trener: Ljubomir Filipović. SLOGA: Đ.Bosić, Petrušić, Radić, B.Bosić 3(1), Lazić, Krajišnik, Tulendić 6, Antonović 2(1), Mišanović 5, Zekić 5, Bižić, Pavlov, Bajović, Marković 1, Pejić. Trener: Danko Panić.