Francuzi preko Slovenije do finala SP
Rukometaši Francuske plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva, pobjedom nad Slovenijom od 31:25. Kako se očekivalo, tako se i desilo. Četa Didjea Dinara u prepunom „Bersiju“ stigla je do finala, a Slovenci su pružili  otpor dostojan polufinala. Od samog početka domaćini su imali prednost, a u desetom minutu je rezultat već glasio 6:2. Slovenci su smanjili na 6:5, ali Francuzi odlaze na 10:7, a na poluvremenu je bilo 15:12. U drugom dijelu ta razlika je povremeno rasla i do +6, sa koliko je i završen ovaj meč. Igrač utakmice je francusku golman Žerar sa 16 odbrana, dok je najefikasniji na meču bio Remili sa šest golova, Porte je postigao pet, a legendarni Narcis četiri gol, a na drugoj strani Dolenec je imao pet pogodaka. Sutra od 20:45 je na programu drugi polufinalni par Hrvatska – Norveška.