Novak preko Raonića do polufinala
Srpski teniser Novak Đoković ostvario je i drugu pobjedu na Mastersu u Londonu, savladavši Miloša Raonića sa 2:0 (7:6, 7:6) Pobjednici u prvom kolu grupe „Ivan Lendl“ sastali su se u prepunoj „O2“ areni i već na početku Raonić je imao brejk šansu. To Novak brani, kao i u trećem gemu, kada mu je protivnik imao dvije šanse da oduzme servis, ali to srpski teniser nije dozvolio. Do taj-brejka su bili sigurni na svoje servise, a onda su na početku odlučujućeg gema razmjenili po mini brejk. Novak je sjajnim lobom stigao do prve set lopte, koju Miloš brani, ali već sledeću Đoković koristi i vodi sa 1:0 u setovima. Na otvaranju drugog seta Novak pravi brejk, a već u narednom gemu je odbranio brejk šansu. To mu nije pošlo za rukom u četvrtom gemu, ali je odmah uzvratio, te je stigao do 4:2. U osmom gemu Novak je imao 30:0, da bi tada stao, što je Raonić iskoristio i napravio ribrejk. Kanađanin je kasnije propustio set loptu, te je i drugi set otišao u taj-brejk. Kao i u prethodnom setu, na početku su razmjenili po mini brejk, ubrzo su to ponovili, a Novak prvi dolazi do meč loptu, koju odmah koristi. U zadnjem kolu Novak će igrati protiv Davida Gofana, koji će zamjeniti povrijeđenog Gaela Monfisa.