Zvezda izgubila dobijeno
Košarkaši Crvene zvezde izgubili su dobijeni meč u Kazanu od Uniksa sa 65.62 u šestom kolu Evrolige. Prve poene za goste dao je Mitrović, a nakon vođstva domaćih od 6:3, uslijedila je serija Zvezde od 7:0. Šampiona Srbije i ABA lige je stao šut za tri, što je Uniks iskoristio i uzvratio serijom 7:0 (15:13). Sve je to nakon ofanzivnog skoka poenima prekinuo Ognjen Kuzmić, a nakon deset minuta rezultat je glasio 17:17. U nastavku ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a sa četiri vezana poena Voltersa, Zvezda je otišla n +3. Jakom odbranom, „crveno beli“ nisu dozvolili protivniku da vrati vođstvo, a u napadu su to povremeno kažnjavali. Nakon kontre Simonović je pogodio trojku za 32:27, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena. Trojkom Lazića i poenima Mitrovića Crvena zvezda je prvi put stigla do +10. Kontrolisali su gosti tu prednost, a sredinom četvrtine domaći ipak prave seriju 6:0. Na kraju su domaći pojačali odbranu i u zadnjih deset minuta se ušlo sa 43:41 za Zvezdu.Uniks je odmah n apočetku 4/4 izjednačio, ali Simonović i Dangubić prave seriju 5:0. Voronov i Dženkins su postigli po četiri poena na obje strane, a Simonović je novom trojkom donio Zvezdi značajnu prednost. Domaći ipak na minut prije kraja stižu do izjednačenja, a trojkom Lengforda 17 sekundi prije kraja do +1. Zvezda je propustila zadnji napad, a Banić je sa linije penala postavio konačnih 65:62.