Pao i aktuelni šampion,Sokolac sam na vrhu
U derbi meču trećeg kola prve lige Republike Srpske,košarkasi Sokoca na svom parketu savladali proslogodišnjeg šampiona ekipu Prijedora rezultatom 67:63 (13:13,17:17,13:16,24:17). sokolac-3Da će ovo biti jedna tijesna i neizvjesna utakmica dva za sada najbolja kluba u RS znalo se od samog starta.Sa dosta dobrih odbrana nijedna ekipa nije uspjela rezultatski da se odvoji pa se na poluvrijeme uslo sa nerješenim rezultatom,bilo je 30:30. Opet kao i u prvoj utakmici,domaćinu se desava pad početkom treće četvrtine kada gosti,koriste početničke greske Sokočana i sredinom perioda stiču 12 poena razlike (30:42).Činilo se tada,da će ovo biti nedostižna razlika za domaće košarkase,a onda se desio možemo reći trenutak odluke.Smanjio je Pilindavić trojkom prednost gostiju na sedam poena sto je izazvalo erupciju oduševljena  u dvorani.Pokušavao je strateg gostiju Danilo Palalić tajmautima da probudi svoju ekipi,no to mu nije pošlo za rukom.Nošeni gromoglasnom podrškom domaćin navijača Sokolac uzvraća nevjerovatnom serijom od 23-4,i potpuno okreće rezultat u svoju korist.Bilo je 53:46,za domacina na osam minuta do kraja meča. Ali ni to nije bio kraj,kao da se uvukao strah od pobjede u redove košarkaša Sokoca sto iskusna ekipa Prijedora koristi,i dolazi do prednosti od pola poena  (59:60) na dva minuta do kraja.Do kraja ipak domaćin je imao više zivaca i na kraju zasluzeno,stigao do pobjede (67:63)  tako ostao jedina neporažena ekipa u ligi,pokazavši da se nije slučajno vratio u elitu,i da će rijetko ko odnijeti bodove sa Sokoca. Sokolac su do pobjede vodili fenomenalni Pečenica sa 24 poena,Milidrag sa 15 i Pajić sa 14.Kod Prijedorčana nezaustavljiv je bio Bilinovac sa 31 ubačenim poenom.U narednom kolu Sokolac gostuje u Ugleviku ekipi Rudara,dok Prijedor dočekuje Bilećki HEO.