Danska - Crna Gora 0:1 (kraj)

Kopenhagen - Stadion: „Parken“. Gledalaca: 12.000. Sudija: Alberto Undiano Maljenko (Španija). Strijelac: 0:1 Bećiraj (32). Žuti kartoni: Poulsen, Fišer, Delani (Danska), Vešović (Crna Gora). DANSKA: Šmajhel, Ankersen, Kjer, Durmisi, Kristensen, Delani, Eriksen, Fišer (od 70. minuta Kornelius), M. Jorgensen (od 83. minuta N. Jorgensen), Poulsen, Hojbjerg (od 63. minuta Sisto). Selektor: Age Heraide. CRNA GORA: Božović, Vukčević, Tomašević, Vešović (od 90. minuta Mijušković), Jovetić, Bećiraj, Savić, Kojašević (od 63. minuta Jovović), Šćekić, Simić (od 70. minuta Šofranac), Marušić. Selektor: Ljubiša Tumbaković. Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras Danske u Kopenhagenu u trećem kolu Grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji rezultatom 1:0. Izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića odigrali su sjajno u prvom dijelu, a jedini pogodak do sada na utakmici postigao je Fatos Bećiraj u 32. minutu poslije odlične asistencije Stevana Jovetića, kada je lobovao Kaspera Šmajhela. U nastavku susreta viđena je jako nervozna utakmica, pogotovo od strane domaćih igrača, ali se mreže više nisu tresle pa su „sokolovi“ poslije trećeg kola na diobi liderske pozicie ove grupe sa Poljacima. Danas su odigrane još dvije utakmice iz ove grupe E, Kazahstan i Rumunija su igrali bez golova, a u susretu Poljska - Jermenija rezultat je 2:1 (Levandovski 48, 90+2 - Harojan 51). Plasman grupe E: Crna Gora 7, Poljska 7, Rumunija 5, Danska 3, Kazahstan 2, Jermenija bey bodova.